Zaplanowano w nich kolejne 84 mieszkania, co oznacza, że łącznie z wprowadzonymi do sprzedaży w październiku budynkami Zarzecze i Wilenka liczba lokali w budowie na tym osiedlu wynosi obecnie 214. Mieszkania wybudowane w drugiej fazie I etapu zostaną przekazane do użytku pod koniec I półrocza 2012 roku.

Reklama

Najmniejsze mieszkanie dostępne w drugiej fazie to lokum o powierzchni 46,6 mkw., natomiast największe ma powierzchnię 74,8 mkw. Dostępne są one w cenach 6080 – 6850 zł za 1 mkw.

Pod obecnym etapem inwestycji znajdzie się jednopoziomowa hala garażowa, do której będą zjeżdżały windy bezpośrednio z pięter mieszkalnych. Przewidziano w niej w sumie 95 miejsc garażowych w cenie 28 000 zł. W hali garażowej oraz na piętrach zaplanowano też 42 komórki lokatorskie w cenie 6000 zł.

Autorem projektu osiedla Wilno jest pracownia Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast generalnym wykonawcą pierwszych budynków firma Erbud. W perspektywie kilku najbliższych lat Dom Development planuje wybudowanie na terenie osiedla Wilno około 2000 mieszkań.

Aby skusić potencjalnych klientów do kupna mieszkania, deweloper obiecuje też stację kolejową, dzięki której mieszkańcy osiedla zyskają połączenie z Dworcem Wileńskim. Stamtąd od 2013 r. będą mogli dojechać do centrum metrem.