Deweloper, firma Polnord Warszawa Wilanów IV, uzyskał niedawno finansowanie na tę inwestycję. Kredytu w wysokości 47,4 mln zł udzielił bank PKO BP. Za taką sumę Polnord zamierza wybudować biurowiec o powierzchni 8,7 tys. mkw. przeznaczonej na wynajem. Jego budowa rozpocznie się jeszcze w grudniu.

Reklama

Budynek B3 zaprojektowany został w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci jako obiekt klasy B+. Można ją porównać do klasy mieszkań ze średniej półki. Gmach kształtem zbliżony będzie do litery S. Na trzech kondygnacjach naziemnych i dwóch podziemnych zmieszczą się biura oraz 187 miejsc parkingowych. Na parterze przewidziano też lokale handlowo-usługowe. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie ponad 17 tys. mkw. Termin realizacji to I kwartał 2012 r.

Następny w kolejce jest biurowiec o roboczej nazwie B2. Również ten budynek będzie miał trzy kondygnacje naziemne i dwie umieszczone pod poziomem terenu. Pomieści się na nich niespełna 6,5 tys. mkw. powierzchni biurowej pod najem oraz parking podziemny na 172 auta.

Cały projekt Wilanów Office Park będzie się składał z 18 różnorodnych budynków usytuowanych na parceli o powierzchni 17 ha zlokalizowanej na południe od części mieszkalnej Miasteczka Wilanów. Po zakończeniu budowy kompleks ma oferować 140 tys. mkw. powierzchni biurowej. Założenia układu zabudowy umożliwiają realizację kompleksu w kilku etapach.

Cały zespół będzie się składał z dwóch części. Niemal przez jego środek przebiegnie droga ekspresowa S2, czyli południowa obwodnica Warszawy. W kompleksie znajdą się niewysokie biurowce o nowoczesnej architekturze. Pomiędzy nimi będą alejki dla pieszych i miejsca wypoczynku. Całość zaprojektowali architekci z dwóch pracowni: Hermanowicz Rewski Architekci oraz Mąka Sojka Architekci.