Elegancki apartamentowiec na Muranowie

| Aktualizacja:

W przyszłym roku ma wystartować budowa niedużego budynku mieszkalnego przy ul. Nowolipie 7A. Nowy, ciekawie zaprojektowany, apartamentowiec będzie się nazywał Casa del Arte Murano.

wróć do artykułu
 • ~mieszkaniec Nowolipia
  (2010-12-31 20:09)
  Beznadziejna inwestycja, która dodatkowo utrudni i tak bardzo niedobrą sytuację z miejscami parkingowymi w tej okolicy. Nie wszyscy z tego budynku będą parkować w podziemnych częściach obiektu. Tutaj samochody już stają na trawnikach.. Zastanawiam się czy developer znajdzie nabywców na tak drogie mieszkania w tej części miasta. Przecież masowo części komunalne w okolicznych wspólnotach są przekształcane w mieszkania socjalne (Nowolipie 5 i 7). Tak się jakoś dziwnie składa, że połowa tych nowych mieszkańców ma dziwne zamiłowania do mocnych trunków... Co z tego wynika łatwo usłyszeć, zwłaszcza w ciepłe dni letnie. Interwencja policyjnych patroli nie ma końca. Ta część miasta zrobiła się jakimś slamsem. Nigdy tutaj tak źle nie było! Wiem co piszę bowiem mieszkam tu już ponad 60 lat. Jak to "lepsze towarzystwo" tutaj chce komfortowo mieszkać doprawdy nie wiem.. Ci co kupią te apartamenty będą tego mocno żałować. Okoliczne domy są poza jednym świeżo odnowionym szarymi drapakami. Nic nie wskazuje na to by były odnowione ponieważ pieniądze, które mieszkańcy zamierzali przeznaczyć na termomodernizację i odnowę swoich budynków pochłoną w przyszłym roku podwyżki opłat za użytkowanie wieczyste (ponad 1400%). Będzie sobie ten apartamentowiec tkwił wśród coraz bardziej niszczejących ruin Muranowa.
 • ~Janusz
  (2010-11-27 12:11)
  socreal kapitalistyczny, koszmar...
 • ~Tomek
  (2011-03-06 02:53)
  koszmar bez nadziejna inwestycja na dodatek zasłania widoku i słonca
 • ~mz
  (2012-03-13 22:38)
  Myślę, że ładnie się wpisze w okolicę, cieszę się, że nawiązuje do okolicznej zabudowy.
 • ~warszawiak
  (2012-07-16 22:59)
  brzydactwo straszne i kicz dla nowobogackich. mam nadzieję że to coś nigdy nie powstanie...
 • ~agata
  (2012-07-24 13:48)
  Cała moja rodzina z Muranowem jest związana od początku lat 50. Ja sama mieszkam tutaj od 35 lat z małymi przerwami. Miejsce jest cudowne, nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej. Trochę meneli się kręci - straż miejska i policja codziennie patrolują podwórka, to prawda. Ale z tego należy się tylko cieszyć, bo jest bezpiecznie. nie mam problemu, żeby przemierzać te okolice w nocy. Bez przesady Panie mieszkańcu Nowolipia. Nowi mieszkańcy wniosą powiew świeżości, może zacznie się dzięki takim inwestycjom więcej dziać na naszym terenie! Budynek ma bardzo ładną formę, podobną do hotelu Ibis który moim zdaniem bardzo ładnie zamyka Muranów od strony Żoliborza!
 • ~tak tak
  (2012-10-28 10:45)
  Wspaniały budynek!