W jego ramach powstanie 128 mieszkań w dwóch budynkach sześciopiętrowych i jednym siedmiopiętrowym. Mieszkania będą mieć powierzchnię 42 – 108 mkw. Zanim na placu budowy pojawili się robotnicy Mostostalu, Ronson rozpoczął sprzedaż mieszkań. Ceny za 1 mkw. wynoszą 7505 – 8500 zł brutto.

Reklama

Lokale na parterach będą wyposażone w ogródki, a te na wyższych piętrach – w balkony. Na elewacji budynków pojawi się tynk z fragmentami cegły oraz duże drewniane okna. Na parterze budynków będą mieściły się lokale usługowe. Inwestycja została zaprojektowana przez pracownię Mąka Sojka Architekci. Zakończenie prac nad pierwszym etapem projektu zaplanowane jest na koniec maja 2012 r. Za wzniesienie tej części przedsięwzięcia Mostostal zainkasuje 35,75 mln zł.

Osiedle zlokalizowano na Ulrychowie u zbiegu ulic Sowińskiego i Szulborskiej w sąsiedztwie postindustrialnych zabudowań. Jego najbliższe otoczenie nie ogranicza się jednak tylko do hal poprzemysłowych. Na południe od osiedla znajduje się Cmentarz Wolski. Osoby, które zdecydują się na zakup lokali z oknami na zachód, północ czy wschód, będą miały w zasięgu wzroku niedawno ukończone osiedla takich deweloperów jak: Budimex, Dom Development oraz Sawa Dom. Pomiędzy nimi dostrzec będzie też można starsze bloki. Osiedle Ronsona przedłuży linię nowej zabudowy po zachodniej stronie ul. Sowińskiego.

Verdis jest trzecim osiedlem, którego budowę rozpoczął Ronson tej jesieni. Na początku listopada ruszył projekt Impressio we Wrocławiu. Nieco wcześniej, bo w I połowie października, wbito pierwszą łopatę pod inne warszawskie osiedle Ronsona – projekt Sakura zlokalizowany przy ul. Kłobuckiej na Służewcu.

W pierwszym etapie powstanie jeden dziesięciopiętrowy budynek, w skład którego wejdzie 99 mieszkań, 9 lokali usługowych oraz 11 lokali biurowych. Cała inwestycja będzie się składała z czterech budynków, w których pomieści się łącznie 450 mieszkań.