Pomieszczą się w nim zaledwie 33 mieszkania o powierzchni 38 – 192 mkw. Deweloperem przedsięwzięcia jest spółka Belgravia Polska. Firma zapowiada, że budowa rozpocznie się w czerwcu 2011 r. Oprócz luksusowych apartamentów w budynku znajdzie się też siedem lokali usługowych o łącznej powierzchni 1200 mkw. Pod poziomem terenu zaprojektowano również dwupoziomowy garaż.
Apartamentowiec Casa del Arte Murano zaprojektowany został nie tylko z myślą o komforcie i potrzebach estetycznych jego mieszkańców, ale i z dbałością o dopasowanie do charakterystycznej dla warszawskiego Muranowa architektury. Zarówno kolorystyka elewacji, bryła, jak i ozdobne detale zewnętrzne sprawiają, że budynek wkomponuje się bez zgrzytów w otaczającą zabudowę. Autorem koncepcji architektonicznej nowej inwestycji jest Krzysztof Kozielewicz. Inwestycja ma być gotowa do grudnia 2012 r.
Na razie trudno spekulować na temat cen, po których deweloper będzie sprzedawał lokale na Nowolipiu. Spółka na razie w tej sprawie milczy, ale bez większego ryzyka można przyjąć, że stawki nie będą na każdą kieszeń. Belgravia specjalizuje się w inwestycjach z wyższej półki. Obecnie realizuje kameralny projekt Belgravia Residence na Saskiej Kępie. Za 1 mkw. mieszkania w tym projekcie firma żąda 13 600 – 14 500 zł brutto.
Reklama
Budynek z zaledwie 12 lokalami rośnie na niewielkim placu pomiędzy zabudowaniami tworzącymi pierzeje ulic: Waszyngtona, Angorskiej i Niekłańskiej. Apartamentowiec, którego budowa jest już w zaawansowanym stadium, liczy cztery piętra. Powierzchnia powstających tam mieszkań wynosi 40 – 100 mkw. Apartamentowiec zaprojektowany został w taki sposób, aby stylem nawiązywał do przedwojennej, modernistycznej architektury.