"Zdecydowaliśmy się zaoferować takie metraże, ponieważ wiemy, że są one najczęściej poszukiwane przez nabywców. Ponadto dzięki temu nasze mieszkania dostępne są w ramach rządowego programu Rodzina na swoim" - mówi Paweł Putkowski, prezes spółki celowej Krypska, która jest deweloperem przedsięwzięcia.

Reklama

Wśród mieszkań zaprojektowanych w budynku znajdzie się jednak jeden rodzynek. W ofercie znajduje się również 113-metrowy apartament z czterema pokojami oraz przestronnym tarasem o powierzchni 69 mkw. Wraz z rozpoczęciem budowy wystartowała też sprzedaż. Za 1 mkw. mieszkania deweloper liczy sobie 7900 – 8700 zł.

Oprócz lokali mieszkalnych na rogu ulicy Krypskiej i Kruszewskiego zaplanowano też dwa lokale usługowe. W budynku znajdował się będzie również podziemny garaż z 20 miejscami parkingowymi oraz komórkami lokatorskimi.

Projekt inwestycji wykonała pracownia JP sc. Jakub Szatkowski, Paweł Zawadzki, a generalnym wykonawcą jest spółka Inter – Construction. W finansowanie inwestycji natomiast zaangażowany jest Pekao Bank Hipoteczny. Planowany termin oddania budynku to I kwartał 2012 r.Deweloperem budynku na Grochowie jest powołana specjalnie do tego przedsięwzięcia spółka celowa – Krypska. Nie oznacza to jednak, że firma nie ma doświadczenia w sektorze mieszkaniowym. Spółka jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Krypska wchodzi też w skład Grupy Kapitałowej SP Invest. Do Grupy SP Invest należą także firmy jak Inter – Construction (generalny wykonawca inwestycji przy Krypskiej) oraz spółka Czarnołęcka 24.

O tej ostatniej firmie pisaliśmy już na łamach dodatku Nieruchomości w marcu. Jest ona deweloperem niedużego osiedla w Międzylesiu. W projekcie, który zlokalizowano na działce o powierzchni 2,8 tys. mkw. przy ul. Czarnołęckiej 24, powstają dwa trzykondygnacyjne budynki. Przewidziano w nich w sumie 12 mieszkań o metrażach 50 – 80 mkw. Na terenie inwestycji znajduje się również budynek z 1924 r. wpisany do gminnego rejestru zabytków. W odrestaurowanym domu będą się znajdować dwa apartamenty, pięcio- i sześciopokojowe o powierzchni 193 i 205 mkw. Oba lokale będą posiadać tarasy i własne ogrody.

Do dyspozycji mieszkańców przewidziano w sumie 15 miejsc postojowych i 14 komórek lokatorskich w częściach podziemnych budynków. Termin oddania inwestycji to IV kw. 2010 r.