Co piątą złotówkę wydajemy na utrzymanie mieszkania. Co podrożało najbardziej?

| Aktualizacja:

Na utrzymanie domu statystyczna polska rodzina wydaje już ponad 933 złote – wynika z szacunków HRE Investments. Za podwyżkami stoją galopujące stawki za wywóz śmieci, rosnące czynsze czy cena gazu. W ryzach koszty starają się trzymać obniżki cen prądu.

wróć do artykułu
 • ~jolka
  (2019-08-19 14:03)
  To jest kłamstwo. Pod tymi rządami nic nie drożeje, a raczej tanieje - np. stępki do promów, lokomotywy, czołgi t72. A podwyżkom za śmieci winne są samorządy, podobnie jak tłokowi w szkołach średnich i kokluszowi. A na poważnie: Będzie chlebek po 15 to zobaczycie prawdziwą tfasz rzondu piss
 • ~xxxx
  (2019-08-19 19:14)
  Dokładnie. Mieszkanie z opłatami kosztuje miesięcznie ca 900-1000 zł. Zatem pensja 3000 netto to minimum socjalne.
 • ~xGore
  (2019-08-30 19:26)
  Tak, to niestety prawda- masa rzeczy drożeje, i zapewne nie bez znaczenia dla tych podwyżek jest ten cały socjal, 500 plusy itd itp. Masakryczny wzrost cen mieszkań, szczególnie w najmie, który jest wynikiem wprowadzenia przepisów o uwłaszczeniu- po prostu lekką ręką właściciele przerzucili te koszty na najemców. Średnia wydatków na mieszkanie 900 parę złotych? Dobre sobie... bym tyle płacił samego najmu za zaniedbaną, post-socjalistyczną kawalerkę, to bym się piętami w rzyć bił ze szczęścia. Ale jeśli to wytyka obecnej partii rządzącej jakiś zwolennik PO- sory, ale to zakrawa conajmniej na hipokryzję, bo za dwóch kadencji PO ceny też bardzo stabilnie rosły. Poniekąd do dziś trwa zapoczątkowany wtedy pęd.