Społeczeństwo właścicieli mieszkań. Dlaczego bronimy się przed najmem?

Musimy sprawić, by najem mieszkania przestał być kojarzony ze stanem przejściowym czy trwałą utratą szans na dobry standard życia. Tak jak w społeczeństwach zachodnich, może to nam pomóc poradzić sobie z problemem ubożenia młodych ludzi.

wróć do artykułu
 • ~Adrian
  (2019-07-17 12:35)
  Ceny najmu ciągle rosną, nic dziwnego że na dłuższą metę każdy chce mieszkać na swoim. Z żoną wynajmowaliśmy mieszkanie 5 lat zanim kupiliśmy własne na osiedlu Robyga w Warszawie. Wcześniej nie było nas na nie stać, ale trochę żałuję, że zwlekaliśmy tyle czasu.
 • ~Abrakadabra
  (2019-07-14 17:57)
  Pytanie jest zle sforulowane. Powinno byc czemu chcemy miec mieszkanie na cudzy rachunek, czyli czemu panstwo powinno s placac kredyty frankowiczow.
 • ~pipipi
  (2019-07-14 07:10)
  Kupisz, wybudujesz coś po tobie zostanie. w przeciwnym razie kapitaliście zostanie część z twojego płaconego czynszu. Gazetka niech sobie pisze co chce. prawda jest taka jak napisałem.
 • ~Apis
  (2019-07-13 17:08)
  Prosta odpowiedz. Teraz pracującego na normalnej posadzie stać na wynajem Po przejściu na emeryturę dochody spadną o 2/3 i wtedy co ? Pod most ?
 • ~jaity
  (2019-07-13 15:26)
  Gdyby cena wynajmu była dziesięciokrotnie mniejsza niż rata kredytu, to by ludzie wynajmowali, resztę pieniędzy lokując w wybrane inne inwestycje. A tak, to przecież lepiej wpłacać na własną nieruchomość niż wysyłać w kosmos.
 • ~rycho
  (2019-07-12 19:37)
  Brak jest mieszkań na wynajem gdyż prawa właściciela są mocno ograniczone. Raz wpuszczonego do mieszkania lokarora nie można się łatwo pozbyć, więc po co brać sobie strupa na głowę. Sam wynajmowałem przez jakiś czas mieszkanie po mamie i ciągle były problemy z lokatorami. Państwo niestety tutaj stoi po stronie oszustów a nie właścicieli. Brak dużej liczby mieszkań na wynajem podnosi ich cenę na rynku i lepiej kupić swoje niż płacić komuś kto przy tym będzie jeszcze kaprysił.
 • ~PR
  (2019-07-12 19:02)
  Bo chcemy być wolni, a własność daje wolność. Proste. Takie artykuły to tylko urabianie ludzi
 • ~Nickiewicz
  (2019-07-12 15:59)
  Nie wiem jak u was w Niemczech, podobno wiekszosc wynajmuje u was mieszkania, a ja mieszkam w Austrii i tutaj jest troche inaczej. Wystarczy policzyc ze przez cale zycie za wynajem placi sie tyle samo a czasami wiecej niz za zakup mieszkania. Kupisz, to po twojej smierci dziedzicza to dzieci, wtedy one moga mieszkac duzo taniej niz gdyby musialy wynajmowac mieszkanie. Dlatego my kupujemy.
 • ~hodowla narodu parobków
  (2019-07-12 11:44)
  Takimi właśnie artykułami próbuje się urobić społeczeństwo, że dobre jest życie na kredyt, mieszkanie z wynajmu, żeby być zawsze uzależnionym od kogoś. Zaczyna się to na młodych ludziach - po co masz długo oszczędzać na fajny telefon, weź go na abonament już teraz, podpisz umowę na kilka lat przez które będziesz zdany na łaskę i niełaskę operatora. Na tym właśnie polega niewolnictwo - na pozbawieniu ludzi świadomości, że tylko i wyłącznie posiadanie własności prywatnej czyni człowieka wolnym.
 • ~Młodziak
  (2019-07-12 11:26)
  Glówny problem z najmem jest cena min 1000 nawet w miejszych miejscowosciach. dodatkowo niepewne warunki, standard i jednak mala podaz. Z panstwowego funduszu mieszkan na wynajem za kawalerke trzeba placic1900 plus media. za zakup kawalerki w podobnej okolicy i standardzie wychodzi raty 900. w warunkach rynku takich jak obecnie nawjem zwyczajnie sie nie oplaca. Jesli utrzymanie wyjmowanego mieszkania(czynsz,media itp) bedzie mniejsze niz sama rata kredytu, wtedy ludzie zaczna wynajmowac
 • ~Kasia
  (2019-07-12 11:18)
  Czemu bronimy sie przed najmem? Bo nie chcemy cale zycie komus placic 1/2 pensji za wynajem mieszkania a po 30 latach na emeryturze zostac z niczym. Dlatego

Może zainteresować Cię też: