O tym, co dzieje się w nieczynnych kościołach w m.in.
Czechach, USA i Holandii rozmawiają uczestnicy rozpoczynającej się w
Watykanie konferencji "Bóg już tutaj nie mieszka". Jaki jest
najbardziej drastyczny przykład?
To barokowy kościół w czeskiej Pradze, który zamieniono na klub nocny; wymieniany jest w przewodnikach turystycznych jako atrakcja, którą koniecznie trzeba zobaczyć.
Podobnych przykładów jednak nie brakuje. Są też: neogotycki kościółek na Manhattanie w Nowym Jorku, w którym organizowane są dyskoteki techno, kościół św. Józefa w Holandii – supernowoczesny skatepark czy np. bazylika św. Pawła w Bristolu w Wielkiej Brytanii – szkoła dla cyrkowców.
– mówi ks. Valerio Pennasso, odpowiedzialny za dobra kultury we włoskim Episkopacie i jeden organizatorów konferencji.
W grę wchodzić mogłaby np. biblioteki, sale koncertowe, jadłodajnie dla ubogich czy miejsca spotkań dla starszych i młodzieży.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Media
Powiązane
Zobacz
|