"Rzeczpospolita": mieszkańcy bloków dostaną grunt na własność

Prawdopodobnie już od 1 stycznia 2019 r. grunty pod blokami i domami oddane w użytkowanie wieczyste przekształcą się we własność - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

wróć do artykułu
  • ~jaity
    (2018-03-05 14:39)
    Cokolwiek uchwalą, to nie po to, żebyśmy płacili mniej.
  • ~Lenon
    (2018-03-05 16:02)
    Tytuł artykułu jest kłamliwy - nie dostaną gruntu, dostaną tylko możliwość jego szybkiego wykupienia bez czekania na koniec użytkowania wieczystego.
  • ~Ted51
    (2018-03-05 16:00)
    a jak wejdzie "katastralny" to...będziemy skakać z radości ?
  • ~internautka 50+
    (2018-03-05 15:32)
    To nawet nie jest śmieszne. To żałosne , ciekawe ilu mieszkających w blokach cieszy się że dostanie grunt na własność.WG mnie chodzi o ściągnięcie nowych opłat. Ja w każdym razie dziękuję za ten grunt, mogę się go zrzec na pomysłodawców. nich sobie ten grunt wsadzą
  • ~qqq
    (2018-03-05 20:01)
    A wg ustawy reprywatyzacyjnej przyjdzie były właściciel działki pod blokiem, pokaże papiery i lokatorzy mieszkań własnościowych pod most. I tyle z tej własności gruntu.
  • ~Dfg
    (2018-03-06 05:06)
    Trzeba jskoś oddać tą kasę z 500 plus .gardłem wam wjdą te pieniądze a co będzie jeszcze potem jak stsrość i emerytury przyjdą Znowu zgonią na PO i Tuska? Ceny wyższe niż zaranicą w sklepach ludzie jeżdzą i widzą tylko pensje jak za komuny
  • ~sic.
    (2018-03-06 07:47)
    No super pomysl pisowskiej bandy zlodziei. Kazda rodzina z bloku dostanie po 10 cm kw. ziemi. Mialo byc tanie panstwo a sa jaja z kazdej strony. mialo byc socjalnnie a lupia polakow jak moga ...
  • ~LAS
    (2018-03-05 16:29)
    To jest wspaniała wiadomość!!! W końcu Polska zacznie przekształcać się w prawdziwą DEMOKRACJĘ, w której ziemia należy do obywateli, a nie do skarbu państwa. Ci ludzie, którzy się tej ustawie sprzeciwiają to albo osoby, które nie rozumieją podstaw demokracji, albo są podstawionymi szpiegami wrogów naszej ojczyzny.
  • ~gruszki na narodowej wierzbie
    (2018-03-06 08:33)
    No tak. No może. No może po wyborach ??? - jak ładnie zagłosujecie, ciemny ludu, na tych macherów od dobrej zmiany 1.0, dobrej zmiany 2.0, dobrej zmiany 3.0, cdn..... Szkoda że tylko PIS z każdej takiej dobrej zmiany wychodzi bogatszy o dziesiątki tysięcy złotych /z samych premii/
  • ~lolik
    (2018-03-06 09:25)
    bravo, teraz kolej na mini farmy zarzucimy świat produkcja rolna, prezes to wprost geniusz jest
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2018-03-06 10:20)
    Hehehehehehe, "dostaną". Tak, jaaaasne. Pomyślą (?) że dostaną a potem się okaże że trzeba płacić. Co prawda już teraz o tym jest mowa, ale "myśmy myśleli że to było tylko tak mówione". Geniusze z lepperowej samoobrony też "myśleli" że nie będą musieli spłacać zaciągniętych kredytów - tak się właśnie samoobrona zaczęła.

Może zainteresować Cię też: