Z danych wynika, że już w zeszłym roku firmy przestały generować straty i zaczęły przynosić niewielkie zyski. W tym czasie zwiększyły się także sprzedaż i zatrudnienie.

Reklama

Jak mówi współautor raportu Maciej Krasoń, wyniki z pierwszego półrocza 2015 roku potwierdzają ten trend. W tym czasie wzrosła produkcja budowlano - montażowa o jeden procent w porównaniu do analogicznego okresu 2014 roku. Zmalała też liczba upadłości firm budowlanych.

Największe przedsiębiorstwa w Polsce zajmują się przede wszystkim budową dróg i linii kolejowych. Zdaniem Patryka Darowskiego z Deloitte, unijne pieniądze przeznaczone na ten cel dają szansę na stały wzrost polskiego sektora budowlanego. W nowej perspektywie nakłady na infrastrukturę w naszym kraju powinny wynieść 300 miliardów złotych. Daje to szansę na stały rozwój firm budowlanych i przyrost miejsc pracy.

Autorzy badania zwracają też uwagę na poprawę kondycji firm, które budują mieszkania. Wydawanych jest coraz więcej pozwoleń na budowę i na użytkowanie. Rośnie także liczba chętnych na kupno tego typu nieruchomości.