Ustawa Mieszkanie dla Młodych weszła w życie. Co to oznacza w praktyce?

| Aktualizacja:

W sobotę weszła w życie ustawa, która ma pomóc osobom do 35. roku życia w zakupie pierwszego mieszkania lub budowie domu. Mowa o programie Mieszkanie dla Młodych, w skrócie MdM.

wróć do artykułu
  • ~czterdzie....stolatek
    (2013-11-23 20:30)
    Dlaczego tylko do 35roku życia???Może ktoś to wytłumaczy.
  • ~marelll
    (2013-11-23 21:05)
    dyskryminacja i nie równość społeczna. 36 latkom się nie należy pomoc? Jednym tak innych skazać na dziadowanie, Polska po 1990 ...
  • ~elka
    (2013-11-23 22:10)
    Właśnie!! Ludzie po 35tym roku nie ws pominając o 40sto latkach,nie liczą się w społeczeństwie?? Mają takie same potrzeby,plany na przyszłość.Wyrzuceni za burtę.Kto ustalił wiek 35 lat,a reszta po tym czasie na mizerne emerytury..??
  • ~Z "Ukosa"
    (2013-11-24 00:31)
    A co z art. 32 ust. 1 i 2 Konstytucji RP...? !!! czyżby już nie był aktualny..? To olejny bubel ustawowy.
  • ~ania
    (2013-11-24 01:49)
    Mam 36 i właśnie wzięliśmy z mężem kredyt w Getin Banku na zakup własnego M. Czy ta dopłata jest zgodna z prawem?! Co z osobami starszymi?
  • ~xxmen
    (2013-11-24 03:28)
    a co ze starymi ludźmi ??? trzeba kombinować żeby nie dać im emerytury a jak już dać to jakieś ochłapy żeby na nic im nie starczało co nie panie Dony ?
  • ~desp
    (2013-11-24 08:18)
    ludzie chcieliście tego sami to teraz nie stękać

    dony
  • ~Tofik
    (2013-11-24 09:29)
    Następny niekonstytucyjny bubel PZPO do odrzucenia, ale przecież tak miało być. PO co wydawać kasę, Trybunał odrzuci Ustawę i problem z głowy, ale my z PZPO chcieliśmy być tacy łaskawi i tacy hojni.
  • ~lat 24
    (2013-11-24 10:04)
    znajdźcie sobie młodszego partnera/partnerkę wtedy zalicza się wiek młodszego z małżonków
  • ~Tomasz
    (2013-11-24 11:38)
    no to szykujcie portfele, rudy musi Wam teraz zabrać pieniądze żeby zyskać większe poparcie w zbliżających się wyborach. TAK, TO TY zapłacisz komuś do mieszkania. Gratuluję głosowania na PO, PiS, SLD czy PSL, każda z tych partii doi was ile wlezue, a jeszcze do tego zadłuża. Nie wiem czy pójdziecie na emeryturę, bo trzeba będzie pewnie zapieprzać żeby spłacać długi zaciągnięte przez ludzi, których wybieracie do rządzenia. Młodzi już spieprzają stąd, bo nawet na zmywaku mają wyższy poziom życia niż w Polsce u pana Ziutka, który płaci pod stołem
  • ~emigrant zarobkowy
    (2013-11-24 17:53)
    Ta ustawa jest napisana pod bogate dzieci złodziei, również tych z koryta
  • ~klotka
    (2013-11-24 20:03)
    Bandyci i złodzieje!
  • ~irol polski
    (2013-11-24 20:52)
    Na śmieciowej czy najniższej, tak jak to ma miejsce w realu nawet nie myślisz o własnym lokum. Jesteś trzymany za ryj niewidzialną ręką rynku, zdajesz sobie z tego sprawę ale nic z tym nie zrobisz. Zielona Wyspa jest ale gdzieś obok.
  • ~ytfc
    (2013-11-25 02:46)
    35 m2 i dochod na osobe 3567 ,stala posada trza byc blondynko tylko
  • ~Inka
    (2013-11-25 11:05)
    To oznacza : wydawanie naszych pieniędzy z podatków dla wybranych deweloperów i bogatych młodych ludzi !
    Czyli znowu klika zrobiła sobie ustawę i zarabia na naiwności obywateli !
    Też bym zbadał kto za kim chodził i ile dostał za tą ustawę przepchniętą w sejmie ?
  • ~pola
    (2013-11-26 10:07)
    Dla mnei mało, bo nie zamierzam czekać na zmiany, któe moim zdaniem nie pomagają. Wniosek już złożyłam w skoku Chmielewskiego i teraz czekam na rozpatrzenie. Mam nadzieję, że to będzie tylko formalność.
  • ~yoko
    (2013-12-08 15:41)
    6 lat nierządu i nic mądrego nie wymyślili,jedynie kraść potrafią i nagrody brać.Szlak by ich trafił.
  • ~ulka
    (2013-12-15 23:09)
    ciekawe jak to się będzie miało do kredytów. Zmienią się pewnie warunki, czy będą jeszcze lepsze? ja brałam w PKO BP własny kąt i oferuje super warunki okres kredytowania do 40 lat i raz w roku wakacje kredytowe, dostał też statuetkę Złoty Bankier 2012 w IV edycji konkursu organizowanego przez Bankier.pl

Może zainteresować Cię też: