Koniec stołecznej Rotundy, jednej z ikon stolicy? Grunt do zwrotu [AKTUALIZACJA]

| Aktualizacja:

Sąd potwierdził prawa spadkobierców dawnych właścicieli gruntu pod warszawską Rotundą.  Ci upomnieli się o nieruchomość.

wróć do artykułu
 • ~Srul Pumpernikiel
  (2013-11-15 12:16)
  Uś, uś... git, że mamy te stare papiry. Można wszystko na nich teraz napisać, a goje nie badają czy to stary atrament, czy dopiro co wysechnienty.
 • ~Konrad Wallenrod
  (2013-11-15 12:17)
  To jest skandal,stara kamienice zburzyli Niemcy.Polska zbudowala budynek na gruzach.Wszystko w porzadku a co z nami Zaburzanami nam nikt nie odda w stu procentach naszych strat majatkowych,co moze pojade i wyrzuce w tej chwili cale osiedle zamieszkale przez Ukraincow bo stoi na mojej wlasnosci po dziadkach i ojcu.Dalej proces ten jest dla wielu powracajacych emigrantow powazny,poniewaz zakupia dom od wlasciciela ,ktory ziemie kupil od panstwa po wojnie.Moze stac sie dramat wraca byla rodzina ,ktora upomina sie o swoj grunt,ktory byl z kolei ich wlasnoscia przed wojna i co wtedy ?.To jest normalny rozboj,jak wladze polskie potraktowaly swoich obywateli Zaburzan ile procent dostali odszkodowania za utarcone swoje wlasnosci ?.Moja rodzina nic nie dostala karty majatkowe posiadamy i trudno,patrzac na to odszkodowanie jakie nam chciano wyplacic poprostu ,nie przyjelismy tej oferty.Skoro wielu z naszych rodakow nic nie dostalo to jakim prawem ktos zglasza sie po taka wlasnosc.Minely lata i sprawy takie powinne byc przeterminowane,z gory wiem kto z nas sciaga skore na zywca.Skandal.
 • ~MATADOR46
  (2013-11-15 20:10)
  Jak demokratyczny komornik Nowakowi zabierze nieruchomość i zlicytuje ją myląc Nowaków, to już nie można nic odkręcić? A tu co, można odkręcić?
  <><>
  Poje..na demokracja
 • ~v
  (2013-11-16 04:03)
  oo o zaczelo sie
 • ~stefan
  (2013-11-16 17:48)
  Warszawa powinna pozostać po II wś ruiną pomnikiem . Spadkobiercy
  pretensje powinni kierować do "rządu londyńskiego" a Naród taniej
  wyniosłoby wzniesienie stolicy od nowa .
  Różne koleje losu Polaków, jednak nieważność decyzji rządu umożliwiającej
  odbudowę Warszawy to istne kuriozum . Prawo własności a odbudowa siłami
  całego państwa to powinno być wyważone - tylko u nas takie historie z
  Trawny są na porządku dziennym - prawo a nie skundlone ustawy .
 • ~Gimnazjalista wam WYJAŚNIA!
  (2013-11-19 21:40)
  Ustawa "reprywatyzacyjna" jest OSZUKAŃCZA, na które bazuje "sąd" gdyż tą OSZUKAŃCZA ustawę sfabrykował Gowowin i jego spółka na specjalne ZAMÓWIENIE:

  Sprawa dla ABW - dr Zbigniew Kękuś demaskuje "reprywatyzację" Gowina i Tuska :

  http://www.youtube.com/watch?v=hRLVHCNpsQo
 • ~janosik
  (2013-11-22 01:07)
  Komisja Majątkowa przyklepana Mazowieckim i Ambroziakiem, która wyróżniła jeden podmiot - Kościół, zniszczyła porządek i ustrój prawny. Ważniejsze było dla nich przywrócenie kościelnych latyfundiów niż spokój i rozwój. Piłsudski po odzyskaniu niepodległości jasno stwierdził, że Polski nie stać na rozdrapywanie ran, po wielu latach, nawet niesprawiedliwych i zbrodniczych działań zaborców (konfiskaty majątków powstańców) i kraj nie tracił sił i energii na durne i pomysły pazernych klechów i ich popleczników. Walec historii. Nie można go cofnąć i naprawić, nie burząc, nie niszcząc i nie rujnując
 • ~sig669
  (2014-10-03 06:23)
  Juz obecnie panstwo polskie istnieje tylko teoretycznie, jak to stwierdzil niedawno jeden z najwazniejszych ministrow Tuska. Wystarczy jeszcze wykiwac glupich polskich gojow i odebrc im resztki ziemi pozostajacej pod ich teoretyczna kontrola - wtedy nazwe 'Polska' mozna bedzie wymazac z mapy Europy.
 • ~czepiajew
  (2014-11-12 16:58)
  a jak sobie tak o zwrot lub o rekompensaty zgłoszą się potomkowie właścicieli z czasów mieszka ?! co ?! prawo nie było prawem tylko za socjalizmu ?!!! pogoniłbym tą całą, byłą i obecną kapitalistyczną hołotę !!! tą z toiczlandu też !
  żadnych zwrotów i rekompensat a tym międzynarodowym sądom - sprawiedliwszym niż ustawa przewiduje, można by przypomnieć "historyczne korzenie" praworządności ichniejszych obywateli !
 • ~aslko
  (2014-11-21 03:11)
  Wszytkich nazywa sie jako bylych wlascicieli,kto oni sa,odbudowa byla za nasze pieniadze wiec wara od naszej wlasnosci bo wszystko smierdzi tu latwymi pieniedzmi I czosnkiem jak do tej pory.

Może zainteresować Cię też: