Kupić mieszkanie czy wynająć? Okazuje się, że najem może być tańszy od zakupu

Wprawdzie kredyty hipoteczne są rekordowo tanie, mimo to decyzję o zakupie mieszkania warto podejmować z kalkulatorem w ręku. Może się bowiem okazać, że w niektórych przypadkach koszty najmu mieszkania są niższe.

wróć do artykułu
 • ~FILIP
  (2019-05-20 10:25)
  moim zdaniem to zalezy od czasu jaki chce sie ******* w danym miescie. jesli na stale to na bank jest wygoniej kupic i zrobic wszystko po swojemu. ja np. dlugo wynajmowalem mieszkanie i wreszcie zdecydowalem sie na zakup na green mokotowie w wawie. to jest uciazliwe ciagle byc u kogos i oddawac mu pieniadze - przez kilka lat uzbierala sie z tego niezla suma z ktorej ja de facto nic nie mam.
 • ~Filip
  (2019-05-20 10:27)
  moim zdaniem to zalezy od czasu jaki chce sie spędzić w danym miescie. jesli na stale to na bank jest wygoniej kupic i zrobic wszystko po swojemu. ja np. dlugo wynajmowalem mieszkanie i wreszcie zdecydowalem sie na zakup na green mokotowie w wawie. to jest uciazliwe ciagle byc u kogos i oddawac mu pieniadze - przez kilka lat uzbierala sie z tego niezla suma z ktorej ja de facto nic nie mam.
 • ~Darek
  (2019-05-18 16:21)
  Akurat w Warszawie opłacało się bardziej kupić mieszkanie w tańszej dzielnicy czyli na osiedlu pod dębami na Płochocińskiej na Białołęce niż wynajmować. Z resztą właściciele mieszkań robią casting na wynajmujących tylu jest chętnych.