Dom w cenie mieszkania? Większy metraż, a cena podobna

| Aktualizacja:

Własny dom to marzenie tych, którzy doceniają bliskość przyrody, dużą przestrzeń, piękny taras oraz większą swobodę i intymność. Wbrew powszechnej opinii koszt wybudowania nowoczesnego domu za miastem może być porównywalny z zakupem lokalu w centrum. Dlaczego lepiej zbudować własny dom niż kupić mieszkanie?

wróć do artykułu
 • ~Ość
  (2018-04-19 08:27)
  Ależ roztoczyliście wizję rezydencji z dużym ogrodem... pic polega na tym, że większość dzisiejszych "podmiejskich willi" to kurniki z małym kojcem (ogrodzone siatką), gdzie max. dozwolona powierzchnia działki jest zabudowana i tak samo jest u wszystkich sąsiadów. Co więcej, nie da się wszystkich domków postawić przy lesie, więc w większości i tak widok z okna ma się na domy trzech sąsiadów i ulicę między domkami. Zanim tam jakieś drzewa wyrosną na wysokość okien (a mało komu chce się je sadzić i o nie dbać) to nabywcy umrą albo się wyprowadzą. Jedyną namiastką zieleni będą trawniki i tuje na każdej działce. Pod tym względem znacznie lepiej sprawdza się stare PRLowskie (ale zadbane) osiedle w pobliżu parku miejskiego.
 • ~old 62
  (2018-04-18 15:01)
  Jeżeli cena jest taka sama,to lepiej żyć swoim domku mając małe podwórko,garaż i ogródek.Wiadomo, że każdy z dorosłych domowników musi mieć wtedy swój samochód,aby dojechać do pracy,czy na zakupy. Można też żyć w komunie (wspólnocie) blokowej i mieszkać w klatce. Wtedy nie mamy na nic wpływu i musimy dostosować się do innych. Wszystko zależy od tego co kto lubi.
 • ~Jjjj
  (2018-04-18 15:01)
  Budowa metra domu jak na zdjęciu jest droższa niż metr mieszkania - gwarantuje
 • ~to zależy co kto lubi...
  (2018-04-18 10:48)
  dom za miastem - a życie w samochodzie, bo człowiek jednak pracuje i zyje w mieście...

Może zainteresować Cię też: