Cena za m kw. za 163-metrowe lokale, wyniosła po około 35 tys. zł. Jak wynika z wyliczeń urban.one, serwisu do samodzielnej wyceny mieszkania, dokładając niewiele do wartości mkw. rezydencji w stolicy można było kupić mieszkanie w Nowej Soli.

Reklama

"Najdroższy warszawski adres znajduje się w samym sercu miasta, nieopodal Dworca Centralnego i Pałacu Kultury. Wieżowiec ma 44 piętra i 160 metrów wysokości. Od 8. piętra zaczynają się luksusowe mieszkania o powierzchni od 54 do 700 mkw. Ostatnie dwie kondygnacje zajmują zaś dwupiętrowe apartamenty" - podała firma Cenatorium.

W Gdańsku w prestiżowej dzielnicy Jelitkowo rekordową cenę zapłacono za apartament o powierzchni 265 m kw. Jego wartość przekroczyła 5,6 mln zł. W Gdyni najdroższy adres to ul. Króla Jana III, apartamenty kosztują tam średnio 3-4 mln zł, natomiast jednostkowo cena mkw. mieszkania wynosi ok. 30 tys. zł - dodaje Cenatorium.

Dalej w rankingu znów królują transakcje na zawarte na warszawskim rynku. Obok inwestycji przy ulicy Twardej, cenę powyżej 4 mln zł zarejestrowano także w rezydencji Foksal (rynek wtórny) i w Villi Monaco na Mokotowie - podaje Cenatorium.

Reklama

- Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Warszawie to obecnie około 7,6 tys. zł - powiedziała, cytowana w komunikacie prasowym starszy analityk ds. rynku nieruchomości w urban.one Barbara Bugaj.

Najtańsze transakcje w Polsce w 2017 r. dotyczące mieszkań miały miejsce w Nowej Soli i Piekarach Śląskich. Oba lokale były w niskim standardzie. W Nowej Soli wystarczyło 50 tys. zł, żeby kupić niewiele ponad 40-metrowy lokal (cena m kw. wynosiła 1,1 tys. zł). W Piekarach Śląskich w budynku z lat 70., zostało sprzedane mieszkanie o metrażu 38 mkw., nowy właściciel zapłacił za nie jedyne 49,7 tys. zł, co daje 1,3 tys. zł za m kw" - podaje Cenatorium.