"Zawiadamiam o uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa niegospodarności przez prezydenta Wrocławia na szkodę Gminy Wrocław" – napisał do prokuratury Tomasz Owczarek, miejski aktywista, wcześniej kandydat na prezydenta stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

Jak się okazuje, nie chodzi tylko o jedno mieszkanie – ostatnie kupiono w marcu tego roku - ale i o inne lokale w kamienicy przy ul. Łaciarskiej we Wrocławiu. "W ten sposób cała kamienica, która kilka lat wcześniej została wyremontowana za niemal 400 tys. zł, stała się w pełni własnością diecezji wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego. Wartość całej kamienicy oszacowano na 6 mln zł, jednak kościół zapłacił 30 tys. zł", podaje tvn24.pl.

- Brakuje społecznego aspektu całej transakcji, który uzasadniałby sprzedaż nieruchomości za tak niską cenę. Proceder ten stoi w kontrze do sprawiedliwości społecznej i jest nieuczciwy wobec mieszkańców gminy, którzy płacą podatki i opłaty we Wrocławiu – przekonuje także Owczarek.

Jego zdaniem, prezydent miasta podejmuje "potencjalnie nieracjonalne i niegospodarne decyzje związane z przekazywaniem za rażąco niskie kwoty mienia komunalnego".