Ten, kto chciałby zamieszkać w Warszawie w jednym pokoju z kuchnią o wyższym standardzie powinien się liczyć z wydatkiem od kilkunastu do nawet ponad 100 tys. zł większym.

Reklama

Różnice w cenach kawalerek są bardzo widoczne, jeśli przyjrzeć się ich lokalizacji.

Najwyżej wyceniane są kawalerki w warszawskim Śródmieściu - kosztują średnio aż 320 tys. zł, czyli tylu ile wydamy na czteropokojowe mieszkanie w Gdańsku.

Nieco niższe od śródmiejskich są ceny kawalerek na Ursynowie (285 tys. zł ), w Wilanowie (275 tys. zł), na Mokotowie (270 tys. zł) i na Ochocie (265 tys. zł). Z porównania przeprowadzonego przez portal Domy.pl wynika, że w tych cenach bez problemu można też znaleźć trzypokojowe mieszkania w centrum.

Średnie ceny ofertowe kawalerek w Warszawie

Dla tych, których te stawki są nadal za wysokie, rozwiązaniem może być zakup mieszkania w dzielnicach peryferyjnych. Tam ceny kawalerek są nawet o 30 proc. niższe, a M2 w Wesołej, na Targówku albo w Wawrze jest średnio o ponad 100 tys. tańsze od tego zlokalizowanego w pobliżu ul. Marszałkowskiej, Al. Jerozolimskich czy Nowego Światu.

Jednak nawet te niższe od śródmiejskich ceny są przeszło dwa razy wyższe od tych, za jakie oferowane są podobnej wielkości lokale w Płocku (95 tys. zł), Częstochowie (95 tys. zł) czy w Przemyślu (85 tys. zł).