Jeżeli to kobieta zwraca się jako pierwsza o pomoc w poszukiwaniu domu, to na konkretną ofertę decyduje się ostatecznie po 35 dniach od pierwszego spotkania z doradcą. W przypadku mężczyzn będą to 34 dni. Jednocześnie - jak wynika z danych sieciowej agencji nieruchomości Metrohouse - 8 proc. pań kupuje mieszkanie dopiero po ponad półrocznych poszukiwaniach. Panów szukających tak długo jest czterokrotnie mniej.

Reklama

To jednak do mężczyzn należy rekord w transakcjach przeprowadzonych w ostatnich miesiącach. Na zakup – w tym przypadku – domu jeden z nich zdecydował się po około 26-ciu miesiącach poszukiwań, choć statystycznie zajmuje to około 48 dni. Kobiety na wybór domu potrzebują 63 dni.

Jeśli mowa jest z kolei o zakupie działek, to okazuje się, że panie poszukują gruntów o 13 dni dłużej niż panowie, bo około 80 dni.

Ale różnic jest więcej. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku, kobiety (62 proc.) częściej dążą do kupienia własnego mieszkania niż mężczyźni (53 proc.). Ci ostatni z kolei częściej (21 proc.) deklarują chęć długoterminowego wynajmowania czterech kątów (12 proc.) i mają mniej oporów przed wzięciem kredytu hipotecznego.