Reklama
Reklama
Reklama

Mieszkanie Plus za PRL. Oto, jak budowano Ursynów Północny. ARCHIWALNE ZDJĘCIA

Partyjne władze obiecały dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Samą inwestycję przedstawiły tak: "wzorcowy projekt, wzorcowa realizacja, sprawna organizacja". Co zostało z tej teorii? Jak pierwszy lokatorzy odnajdowali się na Ursynowie Północnym? I jak dokładnie powstawało Mieszkanie Plus za PRL?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
PRL Ursynów dorota kalinowska mieszkanie plus za prl ursynów północny Mieszkanie plus ryneknieruchomości dom mieszkanie pieniądze
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • mieszkaniec Ursynowa
  2016-11-08 19:10
  Ursynów okazał się świetnym pomysłem. Bardzo dobrze rozplanowany, z komunikacją, która po oddaniu metra przestała być problemem, z dużymi przestrzeniami i zielenią, która w końcu wyrosła. Żyć nie umierać. Gdzie dzisiaj są takie osiedla ?
  2
  zgłoś
 • sa
  2016-11-08 18:56
  Mieszkanie na Ursynowie odebrałam po mądrej decyzji rodziców dot. założenia książeczki mieszkaniowej i systematycznym odkładaniem miesięcznych rat . Nie należałam do biednych tylko wieloletnim członkostwie.
  0
  zgłoś
 • Podatki a Podatki.
  2016-11-08 16:33
  Dlaczego unika się prawdy. Do końca roku 1960 przestano brać podatek na tak zwany fundusz odbudowy stolicy. Z tych szacunkowych wyliczeń to powinny być złote klamki i okucia, to by znaczyło że pieniądze wędrowały na inne cele, tak jak z podatkiem w benzynie na drogi, że większa część tego podatku idzie na inne cele.
  4
  zgłoś
 • Pol55
  2016-11-14 15:19
  Gdyby w tamtych czasach nie wybudowano tylu mieszkań, to do dziś mieszkalibyśmy w barakowozach i suterenach.
  1
  zgłoś
 • PRL
  2016-11-26 12:02
  TYLU EKSPERTÓW, PROFESORÓW, DORADCÓW, INSTYTUCJI OD BUDOWNICTWA, A TANIEJ POLSKIEJ TECHNOLOGII BUDOWY DOMÓW BRAK - WSTYD
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama