Jak zwiększyć wartość mieszkania na wynajem? PRAKTYCZNE RADY

Osoba przeglądająca ogłoszenia dotyczące nieruchomości na wynajem najczęściej szuka czegoś, co przykuje jej uwagę. Dlatego stylowo urządzone mieszkania, prezentowane na profesjonalnie wykonanych zdjęciach, znajdują najemców najszybciej. I to nawet wtedy, jeśli czynsz jest wyższy niż w konkurencyjnych ofertach.

wróć do artykułu
  • ~małpa
    (2019-09-12 09:45)
    No nie wiem. Upiększenie mieszkania kosztuje więcej niż potencjalny zysk z wywindowanej ceny najmu.Wyższa cena najmu powoduje też dłuższe przestoje i wynajmujących, którzy często zmieniają mieszkania - bo znaleźli podobne 100 zł taniej. Wynajmuje mieszkania od 20 lat i dla 90% najemców liczy sie cena. Jeżeli wynajmuje zapyziałe mieszkanie o ok. 150 zł taniej niż cena z innych ogłoszeń - ustawia się kolejka chętnych a potem mieszkają długie lata. Nie zachęcam też do inwestowania w sprzęty agd . Refleksję mam taką, że najmecy kompletnie nie dbają o wynajmowane mieszkanie. Moja domowa pralka i baterie łazienkowe nie były wymieniane od 12 lat - wszytkoo działa i wygląda jak nowe , tymczasem żywotność tego typu sprzętów w mieszkaniu wynajmowanym to jest 2-3 lata. Nie wiem co ludzie z nimi robią - notorycznie niszczą baterie kuchenne i łazienkowe, psują pralki, zapychają odpływy. Ukryte straty zazwyczaj przekraczają wysokość kaucji.Mam w swojej ofercie również mieszkania nieumeblowane - wbrew pozorom cieszą się duzym powodzeniem, wielu najmeców ma własne pralki, lodówki i mbele - oni sa zadowoleni bo mieszkają w niższej cenie , ja tez - bo odpada mi konserwacja i wymiana sprzętów.
  • ~BEATA
    (2019-09-11 08:15)
    Sensowne rady 😊 My kupiliśmy z mężem mieszkanie pod wynajem od Robyga w Wawie. Niedługo odbieramy i myślę, że nad takim nowym mieszkankiem to luzie nie będą się długo zastanawiać. Ja bym brała.

Może zainteresować Cię też: