Brak dyplomu Akademii Sztuk Pięknych nie dyskwalifikuje od udziału w konkursie włoskiej marki Carpani. Wystarczy jedynie wykazać się kreatywnością i odrobiną talentu. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie grafiki na narty, która ozdobi wyprodukowany seryjnie model nart Carpani F1 na sezon 2011/2012.

Reklama

Organizatorzy nie stawiają żadnych warunków odnośnie do samego projektu, choć nie ukrywają, że mile widziane będą nawiązania do Apenin oraz żyjących tam wilków, które stale inspirują projektantów nart Carpani. Prace wykonane dowolną techniką należy przesłać do 31 lipca. Do wygrania zaszczytne miano autora projektu, a także narty Carpani1. Szczegóły na www.createcarpani.pl .

Wszyscy ci, którzy chcą wziąć udział w konkursie Young Architect Award 2011, organizowanym przez firmę ABF i Czeską Izbę Architektów, powinni się bardzo spieszyć, tylko do 7 lipca trwa bowiem przyjmowanie zgłoszeń. Trzecia Edycja Przeglądu dla Młodych Architektów otwarta jest dla studentów i absolwentów architektury oraz kierunków pokrewnych, których wiek nie przekroczył 33 lat. Głównym tematem tej edycji jest przestrzeń publiczna w obszarach miejskich i podmiejskich, a także zależność między architekturą i akwenami miejskimi. Szczegóły konkursu, a także formularze zgłoszeniowe znaleźć można pod adresem http://www.yaa.cz .

Zacna idea przyświeca z kolei konkursowi organizowanemu przez koła naukowe działające przy Instytucie Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Nicolaus Copernicus University SPIE Student Chapter oraz Nicolaus Copernicus University OSA Student Charter).

Zadaniem konkursowym jest projekt i wykonanie prototypu zabawki dla dziecka słabowidzącego w wieku 3 – 4 lat. Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim wszyscy ci, którzy swoje umiejętności chcieliby przekuć na coś wartościowego – w szczególności studentów i absolwentów kierunków ścisłych, technicznych i projektowych. Prace mogą być zgłaszane indywidualnie i zespołowo (maksymalnie 4 osoby w grupie). Termin składania zgłoszeń upływa z końcem lipca. Do wygrania trzy nagrody – odpowiednio: 5 tys., 3 tys. i 1 tys. zł. Więcej informacji na: http://sztuka-widzenia.fizyka.umk.pl .

Wspaniałą inicjatywą jest także ogłoszony przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej, Polską Izbę Inżynierów Budownictwa oraz Fundację Polska-Haiti konkurs na projekt zespołu szkolnego, który zostanie wybudowany w położonej w południowej części kraju miejscowości Jacmel na Haiti. Pierwszym krokiem jest dwuetapowy konkurs, zakładający wykonanie projektu zespołu szkolnego, w którym będzie mogło uczyć się około 400 dzieci.

W pierwszym etapie wybrana zostanie koncepcja architektoniczna, w drugim zaś opracowana dokumentacja projektowa. Termin składania zgłoszeń do I etapu upływa 5 września. Laureaci trzech pierwszych miejsc każdego etapu otrzymają nagrody pieniężne. Głównym trofeum zaś jest zlecenie na wykonanie projektu wykonawczego z negocjowanym osobno honorarium. Częścią nagrody głównej są również trzy płatne, jednotygodniowe wyjazdy na Haiti na nadzory autorskie. Niestety konkurs nie jest otwarty dla wszystkich. Mogą wziąć w nim udział jedynie osoby zrzeszone w Izbie Architektów RP lub w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa. Dokładny program konkursowy można pobrać ze strony www.izbaarchitektow.pl .

W konkursie Loft Design organizowanym przez Hossa Development mogą zaś wziąć udział wszyscy, choć z pewnością najbardziej zainteresowani będą studenci architektury, akademii sztuk pięknych, architekci, magistrzy sztuki i projektanci wnętrz oraz pracowni architektonicznych i projektowych. Zadaniem konkursowym jest projekt aranżacji wnętrza wskazanego przez organizatora loftu oraz zaproponowanie funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych. Prace można zgłaszać do 11 lipca. Czekają nagrody pieniężne (10 tys. zł, 5 tys. zł, 3 tys. zł oraz 2 tys. zł). Więcej informacji: www.lofty.gda.pl .