Rodzina już po swoim. Dopłat do mieszkań nie będzie

W przyszłym roku ceny nieruchomości mogą spaść nawet o 15 procent. Od stycznia definitywnie wygasa program "Rodzina na swoim". I wygląda na to, że - wbrew zapowiedziom rządu - nic go nie zastąpi.

wróć do artykułu
  • ~pisowski pisowiec
    (2012-07-27 09:57)
    Kolejna blaga tuskowej organizacji - jak splunięcie w twarz.
  • ~b -52
    (2012-07-27 15:50)
    dowalić chołocie liberalnymi podatkami, gazem, prędem, kosztami utrzymania bezrobociem niech mieszkają w ziemiankach - i to na cmentarzu!
  • ~ola
    (2012-07-29 14:09)
    A ja liczę na to, ze coś w temacie się zmieni. Ja już dłuższy czas kredytu szukam i nic. Pomału tracę nadzieję, ze kiedykolwiek sie to zmieni.
  • ~iza
    (2012-07-30 06:27)
    Nie wiem jak jest teraz ale jak ja pół roku temu kreyt brałam to najbardziej dostępny był w getinie. Jak u nich jeszcze nie byłaś to radzę się wybrac
  • ~deweloper
    (2012-07-30 22:16)
    metr kwadratowy będzie w najlepszym razie jak w Berlinie - po 4130 zł za metr kwadratowy czyli 1000 Euro.
    Ceny się urealnią. A i tak nikt nie kupi , bo w Polsce nikt tyle nie zarabia ( ci już kupili ), a kredytu banki przecież już nie będą dawać bo Polacy za mało zarabiają, żeby nawet przy tej cenie mieszkania móc dostać na nie kredyt.
  • ~gugcia
    (2012-08-06 14:26)
    kto nie kupil ten wygral,w najblizszych latach ceny spadna nie o 15% ale o 25 do 50% w zaleznosci gdzie te gotowe mieszkania sa.Juz dzis domy pod Krakowem,ktore byly po 600 tys zl (Wegrzce) sa do kupienia po 400 tys zl i nie ma chetnych,mieszkania w Krakowie pospadaly z 7 tys zl za m2,Pradnik Czerwony,okolice Reala,na 5 tys zl za m2 i nie ma chetnych.Znajomi sprzedali na ul.Strzelcow,w budynku z 1995,3 pok mieszkanie ponizej 5 tys zl za m2,bo potrzebowali kasy na inne mieszkanie i czekali z cena 5300 zl za m2 rok i pies z kulawa noga nie kupil,dopiero jak dali cos ok. 4800 zl za m2 to sie kupiec znalazl i zaplacil gotowka.Straty nie mieli,bo kupili to mieszkanie w 1995 za ok. 70 tys zl,takie byly wtedy ceny.Metr kwadratowy w blokach z PRL jest jeszcze tanszy,a domek za miastem,bez glebokich piwnic i jedna kondygnacja na parterze,bez ogrodzen,garazy,bez cudow,mozna juz zbudowac za 2,5 tys zl za m2.Tak wiec przed chetnymi kupic dobre perspektywy obnizek cen,najbardziej padna ceny w drugiej polowie 2013,gdy rozszaleje sie u nas kryzys,padna firmy budowlane,wzrosnie bezrobocie,bedzie strach,wtedy nikt nie da zlamanego grosza za m2,banki ogranicza kredyty,dewelopernia bedzie kwiczec.Wtedy gosc z gotowka w lapie dostanie nawet 30% obnizki aby tylko kupil,bo dla wielu deweloperow jego kasa moze byc ostatnia szansa ucieczki od komornika.Kto mi nie wierzy to sie przekona.Tluste lata sie skonczyly,dla wielu,dla dilerow aut tez.Zycze panom deweloperom i dilerom aut" milego" roku 2013!Juz dosc sie nazarliscie,teraz pora na suchy chlebek.
  • ~danka
    (2012-08-29 17:41)
    My i tak z tego nie korzystaliśmy. A wybraliśmy dewelopera Shiraz Trio na Bielanach który i tak nie ma u siebie tego programu. Ale to i dobrze, bo rózne opinie sie słyszy na temat tego programu.
  • ~beata
    (2012-09-10 21:15)
    No ja z mężem juz nie mogę kupić takiego mieszkania i skorzystać z tego programu, ale upatrzylismy na Bielanach fajna inwestycję Shiraz i spokojnie mozna sie zdecydować na mieszkanko bez takiego programu.
  • ~medrzec
    (2012-09-11 13:06)
    Do osob ktore kupily na bielanch shiraz trio... nie przeszkadza wam uzytkowanie wieczyste tylko do 2025 zamiast wlasnosci, hipoteka przymusowa na KW oraz hipoteka umowna tez wam nie przeszkadza? IDIOCI
  • ~ula
    (2012-09-15 19:42)
    My teraz znalezlismy mieszkanie- poki co w planach, ale odpowiada nam i lokalizacja i deweloper- Shiraz Trio na Bielanch. Ale nie wchodzimy w Rodzine na Swoim. Juz sie nie załapalismy.
  • ~mrówka
    (2012-10-03 21:53)
    W sumie macie racje, już i tak większość deweloperów sie na to nie godzi. Teraz w sumie i tak podobno mieszkania maja taniec. No zobaczymy tez jak to bedzie wygladało jesli chodzi o stolice.
  • ~Kfiatek
    (2012-11-14 11:37)
    Nikt nic nie kupił w Trio Shiraz... to naganiaja panienki z biura sprzedaży dewelopera... Jeśli ceny będą tam powyżej 5,5-6,0 tys.zł/m2 to nic się tam nie sprzeda...
  • ~pepsi_lemon
    (2013-06-29 19:40)
    O widzę że Panie z Shiraz działają tez tutaj. Niby tekst o rodzinie a nagle ktoś wypala aaaa ja kupiłem w Shiraz Trio i jest super. Jak przedmówca powiedział. Nikt niczego tam nigdy nie kupił bo nic sprzedawać nie mogą. Powołam się na własne doświadczenie z tym deweloperem i wpis który jest prawdą w 100%.

    Fajnie że panie od dewelopera zachwycają się salonami itd. Problemem jest to że po raz setny słyszę że nie mają prawomocnego pozwolenia na budowę. Sory ile to może trwać? Na działce straszy przewrócony banner reklamowy:) nawet tam nikt nie zagląda. Sprawa hipoteki. Mam numer księgi wieczystej - na dzień dzisiejszy - obciążenia 1,6 mln a druga 9,1 mln. Czyli działki są zadłużone. Żeby postawić coś nowego to trzeba wyburzyć stary magazyn. Pani od dewelopera powiedziała, że w I kwartale wyburzą. Mamy III kwartał. Stoi nadal. Ponadto obok budynków od razu za ich ogrodzeniem będzie przedłużenie ul. Maczka. Tam już jest polna droga a będzie droga na dwa pasy pod oknami. Użytkowanie wieczyste już niedługo się ukończy. Za uwagę dziękuję. Odważnych pozdrawiam i gorąco zachęcam do zakupu.
  • ~alicja89
    (2015-04-29 22:10)
    Dobrze że ktoś pisze pozytywnie bo to znak że własnie takie zastanawianie sie nad zakupem mieszkania w tej inwestycji nie jest złym pomysłem, a wszystko u nas, przynajmniej z kredytem jest na dobrej drodze żeby juz je zakupic ;)
  • ~aniela
    (2015-07-27 20:15)
    Nie widze w tym niczego złego, zwłaszcza jesli chcemy kupić mieszkanie - i tak mielismy je w planach, wiec czemu teraz nie skorzystać jeszcze z takiej okazji.

Może zainteresować Cię też: