Dziś deweloperzy i inwestorzy kupują bardzo ostrożnie. Negocjacje trwają 8 – 12 miesięcy i zamykają się pod koniec roku. Póki co pierwsze półrocze pod względem zakupów nie było imponujące, ale trzeba pamiętać, że w tym samym okresie sprzed roku nie zamknęła się żadna większa transakcja. Od początku 2011 roku na rynku deweloperzy i inwestorzy kupili w Polsce działki warte 600 mln zł.

Reklama

Do najciekawszych aktualnych projektów w Warszawie należą:

● FSO Toruńska. Grunt w użytkowaniu wieczystym o powierzchni ponad 6 ha, w skład którego wchodzi sześć działek ewidencyjnych, przy ulicy Modlińskiej i Elektronowej, znajdujących się w dzielnicy Białołęka, przy Trasie Toruńskiej, moście Grota-Roweckiego. Zgodnie ze studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość położona jest na terenach przemysłowo-usługowych.

● FSO Falenica. Mieszkaniowy grunt inwestycyjny w użytkowaniu wieczystym o łącznej powierzchni 2,8 ha. Nieruchomość położona jest w dzielnicy Wawer, przy ulicy Małowiejskiej 3. Grunt jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową.

● FSO Kanał Żerański to wielofunkcyjny grunt inwestycyjny o łącznej powierzchni ponad 8 ha, znajdujący się przy ulicy Modlińskiej i Kowalczyka, w dzielnicy Białołęka. Zgodnie z obowiązującym studium teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową.

● Beethovena II to biurowy grunt inwestycyjny o powierzchni 9134 mkw., zlokalizowany przy ul. Beethovena na Dolnym Mokotowie. Zgodnie ze studium teren jest przeznaczony pod funkcje usługowe i biurowe.

● Warsaw Airport Business Park wielofunkcyjny grunt inwestycyjny o powierzchni 141 511 mkw., zlokalizowany przy ul. Żwirki i Wigury, naprzeciwko Lotniska Okęcie. Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu pozwalają na budowę wielofunkcyjnego kompleksu biurowo-handlowego z obiektami rekreacyjnymi o powierzchni użytkowej 302 000 mkw.