W podziemnej części osiedla znajdą się schowki lokatorskie i dwukondygnacyjny garaż. Ten, podobnie jak windy w budynkach, znajdzie się pod nadzorem kamer monitoringu. Teren wokół inwestycji ma zostać obsadzony zielenią, w planach jest też plac zabaw dla dzieci. Osiedle będzie częściowo ogrodzone. – Budowa ruszy lada chwila, jeszcze lipcu. Na dniach zostanie też ostatecznie wybrany generalny wykonawca, które wejdzie na plac budowy – mówi Izabela Jaroszek-Szara, która zajmuje się sprzedażą mieszkań w nowej inwestycji SM Wola.

Reklama

Mieszkania na nowym osiedlu będą miały 28 – 98 mkw. powierzchni. Najmniejsze metraże to kawalerki, zaś największe liczą cztery pokoje. Ceny lokali wynoszą 254 – 746 tys. zł. Najdrożej za 1 mkw. zapłacić przyjdzie za najmniejsze mieszkania, będzie to nieco ponad 10 tys. zł. Co ciekawe, w większości tych lokali brakuje dodatkowej powierzchni – nie ma ani loggii, ani balkonów. Na wypoczynek na powietrzu nie mają co liczyć również pozostali mieszkańcy. Jedynie w trzech ze 185 lokali balkony będą większe niż 4 mkw., z czego dwa to kilkudziesięciometrowe tarasy przydzielone do mieszkań na parterze. Nie ma także co liczyć na zniżki i rabaty.

– Ceny jak na taką inwestycję i w takim miejscu są niskie – przekonuje Izabela Jaroszek-Szara. Sprzedaż lokali już ruszyła, pierwsi nabywcy podpisali umowy rezerwacyjne. Projekt SM Wola to już kolejna duża inwestycja w tym rejonie.

Na sąsiedniej działce przy Stawki 2a Eco Classic wybudowało ostatnio apartamentowiec TRIO liczący 189 mieszkań. Kilkadziesiąt metrów dalej, przy ul. Pokornej, trwają prace nad III etapem Apartamentów Murano stawianych przez Budimex Nieruchomości. Odłogiem natomiast leży druga część działki po dawnej zajezdni Inflancka. W 2006 roku parcelę kupiła hiszpańska firma Lubasa. Planowała tam budowę osiedla mieszkaniowego wraz z częścią biurową, ale do tej pory nie rozpoczęła swojej inwestycji.