Budynek będzie miał zróżnicowaną wysokość. W najniższym punkcie będzie liczył siedem pięter, zaś w najwyższym – dziewięć. Rozplanowano w nim 136 mieszkań, od 35-metrowych kawalerek po lokale czteropokojowe liczące blisko 90 mkw. Do dyspozycji mieszkańców będzie również dwupoziomowy garaż podziemny. W przyziemiu znalazło się też miejsce na 5 lokali usługowych. Planowana powierzchnia całkowita pierwszego etapu inwestycji wynosi około 10 tys. mkw., a powierzchnia użytkowa mieszkań 7,2 tys. mkw. TK Development oprócz komórek lokatorskich oferuje także dodatkowe pomieszczenia na rowery.

Reklama

Deweloper zachwala lokalizację inwestycji, zwłaszcza połączenia komunikacyjne. Rzeczywiście nieruchomość położona jest w pobliżu linii tramwajowych, autobusowych i nieco dalej ostatniej stacji pierwszej linii metra – Młociny. Od inwestycji dzieli ją około 500 metrów, które można pokonać tramwajem kursującym wzdłuż ul. Nocznickiego. Drugim atutem ma być bliskość Lasu Bielańskiego. Potrzeba jednak około trzech kwadransów spacerem, by dostać się tam spacerem. Inwestor nie wspomina jednak słowem o sąsiedzie z północy. Taka sama odległość dzieli Osiedle Metro Bielany od Lasku Bielańskiego co od huty.

Dwa tygodnie temu firma podpisała wartą 27 mln zł umowę z wykonawcą, którym będzie Unibep. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na najbliższe dni, zaś prace mają się zakończyć w grudniu 2012 roku. Rezerwacja i sprzedaż mieszkań wystartowała w kwietniu. Obecnie, w zależności od lokalu, zakup 1 mkw. to wydatek 6,4 – 9,9 tys. zł. Są to jednak ceny objęte 10-proc. rabatem, który deweloper proponuje w początkowym okresie sprzedaży. Inwestor ma już także dalsze plany dotyczące realizacji osiedla. – Kolejne etapy będą realizowane w zależności od sytuacji na rynku – zapowiada Wojciech Pietras, dyrektor ds. projektów mieszkaniowych w TK Polska Operations.

Firma finansuje projekt ze środków własnych i kredytu bankowego. Jej przedstawiciele podkreślają jednak, że pieniądze wpłacane przy zakupie nie są wydawane na bieżące prace na budowie, ale są trzymane na odrębnym rachunku.