Pod koniec czerwca ruszają prace i sprzedaż mieszkań w pierwszych dwóch etapach inwestycji Gród Piastowski. Według zapowiedzi dewelopera prace zakończą się na przełomie września i sierpnia przyszłego roku. Osiedle zlokalizowane jest przy ul. Dworcowej w podstołecznym Piastowie, niedaleko rogatek Warszawy. Firma zakłada powstanie 110 mieszkań o powierzchni 30 – 70 mkw. Najmniejsze z nich to kawalerki rozplanowane na niższych kondygnacjach, zaś największe liczą trzy pokoje. Jak wynika z projektu, na ostatnim piętrze znalazło się miejsce na blisko 50-metrowy lokal z tarasem o podobnej powierzchni.

Reklama

W planach dewelopera jest budowa kolejnych dwóch etapów. Łącznie Milowicz Development chce postawić 230 mieszkań w czterech pięciopiętrowych budynkach. Lokale będą miały powierzchnię 30 – 100 mkw. W każdym z obiektów rozplanowano dwupoziomowy parking z bezpośrednim dostępem do cichobieżnych wind. Na parterach znajdzie się też miejsce na lokale usługowe. Teren osiedla zostanie objęty monitoringiem, ogrodzony i będzie chroniony przez wyspecjalizowaną firmę. Deweloper obiecuje, że 60 proc. parceli zostanie przeznaczone pod tereny zielone, na których powstaną place zabaw dla dzieci.

Gród Piastowski to druga inwestycja Milowicz Development. Pierwsza powstała ponad trzy lata temu nieopodal pl. Szembeka na Pradze-Południe. Aktor wraz z rodziną otrzymał działkę w spadku, by następnie postawić na niej budynek liczący raptem 13 mieszkań. Przez kolejne lata firma nie angażowała się w nowe projekty, choć jeszcze w 2007 roku Michał Milowicz zapowiadał, że nie poprzestanie na tej jednej inwestycji i będzie angażować się w kolejne.