Za trzy działki o łącznej powierzchni 276 tys. mkw. pomiędzy ul. Jagiellońską a Wisłą spółka Mennicy Polskiej zapłaci 144 mln zł. To niezabudowana parcela – tor leżący po zachodniej stronie Jagiellońskiej. Kiedyś służył do testowania aut, od lat stoi niewykorzystywany, a FSO traktowało go jako magazyn wyprodukowanych samochodów. Według wstępnych założeń Mennica chce tam wybudować osiedla mieszkaniowe i obiekty komercyjne. Jednak najwcześniej nastąpi to za kilka lat.

Reklama

– Planuje się zagospodarowanie tego terenu poprzez realizację inwestycji budowlanych mieszkaniowo-usługowych, przy czym szczegóły projektu są na etapie opracowywania. O szczegółach tych poinformujemy po zatwierdzeniu koncepcji inwestycyjnej przez właściwe organy – czytamy w komunikacie Mennicy Polskiej. Pod koniec ubiegłego tygodnia transakcję zaakceptowali akcjonariusze spółki.

Jednak do wbicia pierwszej łopaty czy nawet pierwszego projektu jeszcze długa droga. Teren przeznaczony jest pod infrastrukturę przemysłową, w dodatku nie ma planu zagospodarowania. Każda większa inwestycja mieszkaniowa będzie wymagała zmiany studium. Firma szacuje, że rozmowy z miastem i przygotowanie odpowiedniej dokumentacji zajmą około dwóch lat.