W pierwszym, oddanym już do użytku etapie City Apartments do kupienia pozostały wyłącznie lokale komercyjne. Poziom sprzedaży w drugim, którego zakończenie zaplanowano na I kw. 2012 r., przekroczył już 50 proc. – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni skalą zainteresowania naszym projektem, umożliwiającą przyspieszenie jego realizacji – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg.

Reklama

W III etapie City Apartments, którego sprzedaż właśnie się rozpoczęła, powstanie 216 mieszkań o powierzchni 44 – 107 mkw. W budynku znajdzie się też jeden lokal usługowy. Powierzchnia użytkowa obiektu to około 13 tys. mkw. Pod ziemią powstanie dwukondygnacyjny garaż z 225 stanowiskami. Wysokość mieszkań wyniesie 2,90 m, a wszystkie elementy stolarki okiennej wykonane zostaną z drewna – zapewnia deweloper. Większość mieszkań na parterze będzie posiadać ogródki o powierzchni nawet do 80 mkw. Osiedle będzie chronione i zamknięte, a wewnątrz budynków umieszczone zostaną recepcje z całodobową obsługą. Ceny mieszkań wynoszą 7299 – 9200 zł za 1 mkw.

Autorem projektu III etapu City Apartments jest Atelier3 Girtler & Girtler, a generalnym wykonawcą – Robyg Construction. Na wbicie pierwszej łopaty pod trzeci etap inwestycji przyjdzie nieco poczekać. Deweloper zaplanował rozpoczęcie prac dopiero jesienią. Według jego zapewnień lokale mają być gotowe w II kw. 2013 r.

Inwestycja na Żoliborzu nie od razu spotkała się z dobrym przyjęciem przez kupujących. Mimo że budowa I etapu osiedla ruszyła pod koniec 2007 roku, jeszcze w maju 2010 r. w ofercie znajdowało się ponad 60 z 200 mieszkań. Ostatni rok dla tej lokalizacji był jednak łaskawy i spółce udało się przyspieszyć sprzedaż. To dobry prognostyk na przyszłość, ponieważ na parceli przy Rydygiera deweloper zamierza postawić w sumie około tysiąca mieszkań.

Poza inwestycją na Żoliborzu Robyg realizuje swoje projekty w Wilanowie i innych miastach Polski. W sumie spółka ma w budowie 1400 mieszkań, budowę kolejnych 900 zamierza rozpocząć przed końcem 2011 roku. Deweloper negocjuje też zakup trzech działek pod nowe inwestycje w Warszawie. Jedna z nich znajduje się po praskiej stronie miasta, a dwie na lewym brzegu.

W trzecim kwartale 2010 r. spółka zamierza też rozpocząć budowę swojego pierwszego projektu biurowego, który będzie zlokalizowany w Wilanowie. Robyg nabył 51 proc. udziałów w firmie Wilanów Office Center, która posiada trzyhektarową działkę przy al. Rzeczypospolitej przeznaczoną pod biura. Może na niej powstać nawet 35 – 40 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Budowa pierwszych 6 – 10 tys. ma wystartować do końca III kw. 2010 r.