Na osiedlu powstanie 366 mieszkań. Inwestycja zakłada wzniesienie czterech budynków z wewnętrznymi dziedzińcami. Bloki pokryte jasną elewacją będą miały od czterech do siedmiu pięter. Zaprojektowano w nich mieszkania o zróżnicowanych rozkładach – od jednopokojowych z kuchnią przez dwupokojowe i trzypokojowe z kuchniami lub aneksami kuchennymi, po mieszkania czteropokojowe i pięciopokojowe. Najmniejsze lokum – jednopokojowe będzie liczyło 32,1 mkw., natomiast największe to pięciopokojowe mieszkanie o powierzchni 120,7 mkw. Deweloper ustalił ceny na poziomie 6880 – 8900 zł za 1 mkw.
Reklama
Centralną częścią rekreacyjną Osiedla Akropol będzie dziedziniec główny, skupiający życie towarzyskie przyszłych mieszkańców. Znajdzie się tam plac zabaw oraz ławki. Planowane jest też utworzenie szpaleru drzew wzdłuż ulicy Hery. Pod całością osiedla zaprojektowany został jednopoziomowy garaż podziemny, w którym przewidziano 371 miejsc garażowych: 329 miejsc w cenie 29 900 zł oraz 42 miejsca ze schowkiem w cenie 34 000 zł.
Autorem projektu inwestycji jest biuro architektoniczne DAP Paweł Piątek, natomiast głównym wykonawcą osiedla – firma Kalter. Oddanie budynków do użytku planowane jest na IV kwartale 2012 roku.
Oprócz startu osiedla Akropol deweloper rozpoczął też budowę kolejnej części projektu Wilno na Targówku nazwanej Sawicz, która składać się będzie z trzech budynków. W nowo wprowadzonej ofercie znalazło się 117 lokali. Najmniejsze mieszkanie to lokum jednopokojowe o powierzchni 31,1 mkw., natomiast największe to trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 68,9 mkw. Lokale dostępne są w cenach 6120 – 6859 zł za 1 mkw.
Pod tym etapem inwestycji znajdzie się 1-poziomowa hala garażowa, do której będą zjeżdżały windy bezpośrednio z pięter mieszkalnych. Przewidziano w niej w sumie 126 miejsc garażowych w cenie 28 280 zł. Dodatkowo w hali garażowej oraz na piętrach zaplanowano ogółem 28 komórek lokatorskich w cenie 6100 zł.
W rejonie osiedla Sawicz powstaną również lokale usługowe, których cena wynosi 10 460 za 1 mkw. brutto. Autorem projektu osiedla Wilno jest pracownia Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast generalnym wykonawcą pierwszych budynków firma Erbud. Mieszkania wybudowane części Sawicz mają być przekazane do użytku w IV kwartale 2012 r.