Deweloper podpisał ze spółką VIS Investments przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego działek gruntu wraz z prawem własności posadowionych na nich budynków. Wartość kontraktu wynosi prawie 174 mln zł. Umowa przedwstępna została zawarta pod warunkiem wejścia w życie nie później niż do 31 grudnia 2011 r. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który będzie przewidywał zapisy i parametry zabudowy nie gorsze niż wskazane w piśmie stanowiącym załącznik do zawartej przez strony umowy. Jakie są to parametry? Nie wiadomo. J.W. Construction niechętnie udziela informacji na ten temat, zasłaniając się tajemnicą handlową.

Reklama

– Szerszego komentarza na temat planowanej inwestycji na tym terenie udzielimy na konferencji prasowej, która zapewne odbędzie się po wyeliminowaniu warunków zawieszających umowę – zapewnia Tomasz Panabażys, wiceprezes zarządu J.W. Construction Holding. Wiadomo natomiast, w jaki sposób deweloper chce zapłacić za parcelę. Spółka wpłaciła już zadatek w wysokości 13,5 mln zł. kolejne 43,4 mln wpłaci na wydzielony rachunek, a największą część – 120 mln zł chce pozyskać poprzez emisje obligacji, które obejmie firma sprzedająca działkę przy Kasprzaka.

Duży projekt w tym rejonie zapowiada również spółka Neocity, która wprawdzie funkcjonuje już od 2003 roku, ale dopiero teraz zapowiedziała rozpoczęcie swojej pierwszej inwestycji w Polsce. Spółka przygotowywała się już wcześniej do rozpoczęcia inwestycji, ale ze względu na niepewną sytuację na rynku deweloper w 2008 roku zdecydował się nie rozpoczynać realizacji trzech swoich projektów. Rynek nieco się zmienił i firma odmraża wstrzymane inwestycje. Jedną z nich jest osiedle Intenso na parceli położonej przy skrzyżowaniu ulic Ordona i Wschowskiej.

Projekt zakłada wybudowanie sześciu budynków, z 303 mieszkaniami. W pierwszym etapie powstaną dwa połączone ze sobą budynki o wysokości 8 i 12 kondygnacji, w których zaplanowanych zostało 125 mieszkań 2-, 4-pokojowych o metrażach 38 – 81 mkw. Do lokali znajdujących się na parterze, wewnątrz osiedla, będą dołączone prywatne ogródki, natomiast większość mieszkań na piętrach będzie mieć balkony lub loggie. Do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie garaż z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. W patio osiedla zaprojektowane zostały tereny zielone z ławkami oraz plac zabaw. Deweloper kusi przyszłych klientów ceną od 6450 zł za 1 mkw. Termin realizacji pierwszego etapu inwestycji planowany jest na IV kwartał 2012 roku.