W ofercie znalazły się mieszkania o powierzchni 36 – 167 mkw. Większość z nich to lokale dwu- i trzypokojowe, ale dostępne będą również kawalerki oraz dwupoziomowe apartamenty na ostatnich piętrach.Najtańsze mieszkania kosztują 7,5 tys. zł, najdroższe zaś nieco ponad 10 tys. zł za 1 mkw.

Deweloper jest w finalnej fazie przetargu na generalnego wykonawcę. Negocjacje z bankiem, który będzie finansował inwestycję, są na zaawansowanym etapie – podpisany został dokument term sheet zawierający zarys kluczowych warunków umowy kredytowej. Jak zapowiada deweloper, prace budowlane powinny ruszyć w ciągu najbliższych tygodni i zakończyć się w roku 2013. Całość inwestycji będzie realizowana w jednym etapie.

"Obserwując ożywienie popytu na mieszkania, zdecydowaliśmy, że nadszedł czas na realizację tej inwestycji, której koncepcja narodziła się już wcześniej, w nieco odświeżonej formie" - zaznacza Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Atlas Estates. "Budynek został przeprojektowany, a produkt finalny dopasowany do aktualnych potrzeb klienta, który w naszej ofercie znajdzie szeroki wybór mieszkań dwu- i trzypokojowych" - dodaje.

Firma kupiła działkę zimą 2008 roku, zaś sama inwestycja pierwszy raz została zaprezentowana jako Diamond Apartaments w maju tego samego roku. Wówczas zakładano oddanie obiektu w 2010 roku. Projekt został jednak odsunięty w czasie. W trakcie załamania na rynku pojawiły się informacje, że Atlas Estates zamierza sprzedać działkę. Zamiast budynku mieszkaniowego miały tu powstać biurowce. Ostatecznie w marcu 2010 r. spółka zapowiedziała start inwestycji.

ConceptHouse Mokotów to kolejny projekt mieszkaniowy w tej okolicy. Dwa miesiące temu po drugiej stronie ulicy ruszyła budowa Galeria Point. Inwestor, firma Park Project, zapowiedział powstanie 140 mieszkań. Trwają także prace nad Mozaiką Mokotów (140 mieszkań) i inwestycją firmy Arche (170 mieszkań).