Deweloperem przedsięwzięcia jest firma Yareal Polska, która już rozpoczęła sprzedaż mieszkań w tym projekcie. Prace budowlane wystartować mają natomiast w połowie roku.

Reklama

Dwie kamienice

W ramach projektu powstanie 61 apartamentów mieszczących się w dwóch budynkach: pięciopiętrowym od strony ulicy Hożej oraz sześciopiętrowym – położonym w głębi działki. Mieszkania będą miały powierzchnię 30 – 180 mkw. Klienci, którzy zakupią penthousy, będą mogli podziwiać panoramę miasta z dużych tarasów. W projekcie przewidziano też dwupoziomowy garaż podziemny, w którym znajdzie się 70 miejsc parkingowych.

Ceny jak to w centrum

– Nasza inwestycja to doskonałe połączenie funkcjonalności oraz wysokiej jakości architektury gwarantujące wyjątkowy styl życia w nowoczesnej metropolii. Przyszłym klientom oprócz wysokiego standardu zaoferujemy również atrakcyjne ceny – zachwala Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska. Jak na centrum przystało, mieszkania przy Hożej nie będą na każdą kieszeń. Średnia cena wynosi 14 500 zł za 1 mkw. Deweloper zapewnia, że za taką kwotę mieszkańcy będą mogli liczyć na wysoką jakość części wspólnych, reprezentacyjne lobby oraz specjalnie zaprojektowane zielone patio.

Kawałki przeszłości

Architekci z pracowni Grzegorczyk & Taillandier, którzy stworzyli projekt inwestycji, pomyśleli też o wkomponowaniu w front kamienicy zabytkowej elewacji, która ma przypominać o dawnych zakładach, które funkcjonowały przy Hożej. Pozostałości po dawnej fabryce, takie jak fragmenty wyposażenia, zostaną również wykorzystane jako elementy dekoracji.

To właśnie historia parceli, na której zamierza budować Yareal, sprawiła, że firma długo nie mogła rozpocząć prac. Deweloper kupił grunt przy Hożej już w 2006 roku, ale gdy ogłosił zamiar zburzenia pozostałości po dawnych zakładach odlewniczych, do akcji wkroczyli obrońcy zabytków. Przeciąganie liny między deweloperem a obrońcami zabytków trwało kilka lat. Władze konserwatorskie za wartościowy uznały jedynie mur od strony ulicy, który zostanie wkomponowany w fasadę nowego budynku.