W budynku znajdzie się tylko pięć apartamentów o powierzchni 88 – 211 mkw. Nie będą to mieszkania na każdą kieszeń. Cena za 1 mkw. wynosi 16 500 – 17 900 zł brutto. Do tego doliczyć należy 60 000 zł za zakup miejsca w garażu podziemnym. W zamian można liczyć na niezłą porcję luksusu, zaprojektowaną przez Adama Skrobisza z pracowni AS Architekci.

Reklama

"Każdy detal budowli zaprojektowany został z wyjątkową dbałością. Jej projektanci czerpali z tradycji przedwojennej architektury modernistycznej, pamiętając o wygodzie i nowoczesności. Stąd prostopadłościenne formy, szlachetne materiały, stonowana kolorystyka i dbałość o najmniejszy szczegół. Duże okna i wyeksponowana, w całości przeszklona klatka schodowa zapewnią mieszkańcom doskonałe doświetlenie" - zachwala swój projekt deweloper. To jednak nie wszystko. W jednym z lokali zostanie zastosowane rzadko proponowane rozwiązanie – panoramiczne okno w dwukondygnacyjnym salonie z antresolą.

Budowa apartamentowca ma się rozpocząć jeszcze w lutym. Zakończenie inwestycji zapowiedziano na grudzień 2011 r. Nowy apartamentowiec stanie na parceli, na której od lat niszczała pracownia rzeźbiarska wybudowana po II wojnie przez Stefana Momota. Był on m.in. współwykonawcą pomnika Braterstwa Broni, potocznie zwanego pomnikiem Czterech Śpiących, który stoi na placu Wileńskim.

Projekt przy Niekłańskiej nie jest pierwszą budową Belgravia Polska na Saskiej Kępie. Firma realizuje obecnie trzy inwestycje. Belgravia Residence i Villa Saska zlokalizowane zostały na Saskiej Kępie. Najnowsza zaś – Casa del Arte Murano – znajdzie się na Nowolipiu. W budynku zaplanowano 33 mieszkania o powierzchni 38 – 192 mkw.