Deweloper, firma Platinum Properties Group, podpisał ze spółką budowlaną Karmar umowę na wybudowanie niedużego budynku mieszkalnego niedaleko skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Naruszewicza. Za to zadanie Karmar zainkasuje 28,2 mln zł. Realizacja będzie częściowo sfinansowana ze środków własnych dewelopera oraz z kredytu inwestycyjnego udzielonego mu przez Getin Noble Bank.

Reklama

Rezydencja Naruszewicza ma być budynkiem nawiązującym do klasycznej kamienicy francuskiej z przełomu XIX i XX wieku. Front gmachu składać się będzie z dziewięciokondygnacyjnej części wyższej, która rozchodząc się na boki, będzie obniżać się do pięciu kondygnacji. Na przedniej ścianie budynku zaprojektowano przeszklone loggie, poniżej których zaplanowano podcień z przeszkloną ścianą holu wejściowego i części usługowej. Posadzkę podcienia będzie tworzyć przeszklony i podświetlony trakt, nad którym przerzucone zostaną kładki prowadzące do wejść. Wystrój wnętrz kamienicy utrzymany będzie w klasycznym stylu, który ma współgrać z nowoczesną konstrukcją budynku.

Części wspólne zostały zaprojektowane przez Macieja Zienia. Projekt budynku powstał natomiast na deskach kreślarskich pracowni Szaroszyk & Rycerski Architekci.

W budynku znajdować się będzie 76 mieszkań o powierzchni 56 – 122 mkw. Przeważać będą jednak lokale nieduże. Większość z nich będzie miała dwa, trzy pokoje, a średnia powierzchnia lokum wyniesie 60 mkw. Mieszkania mają być jednak dobrze doświetlone przez duże okna sięgające do podłogi lub z obniżonymi parapetami. Mimo dość niedużej powierzchni większości lokali ich cena całkowita będzie wysoka. Deweloper liczy za 1 mkw. średnio 14,3 tys. zł.

Rezydencja Naruszewicza będzie oferować także pomieszczenia usługowe oraz kilkadziesiąt miejsc postojowych na dwóch kondygnacjach podziemnych.

Teren Rezydencji Naruszewicza będzie monitorowany, a nad bezpieczeństwem mieszkańców będzie czuwać ochrona. Z tyłu budynku zaprojektowano patio. Będzie ono urządzone w klimacie nawiązującym do aranżacji wnętrz budynku. Zagospodarowanie przestrzenne roślinności oraz usytuowanie stylizowanych ławeczek na zielonym tarasie ma zapewnić kameralny klimat przy jednoczesnym współgraniu z urządzonym i wykończonym lobby.Budynek ma być gotowy na przełomie III/IV kw. roku 2012.