Te tereny stają się coraz popularniejszą lokalizacją wśród hiszpańskich deweloperów. W 2011 roku swoją inwestycję – Hippodrom oddaje tam Volumetric. Teraz nowy apartamentowiec liczący 43 mieszkania planuje Grupo Lar. Elewacja budynku to kompozycja z kamienia, szkła i metalu. Na piętrach 1 – 5 rozplanowano po siedem mieszkań, na parterze jedynie trzy, zaś na ostatnim piętrze – pięć.

Reklama

Inwestor Pegaso postawił głównie na lokale dwu- i trzypokojowe, w ofercie jest ich aż 41. Mieszkania dwupokojowe dostępne są w metrażach 46 – 55 mkw. Przy czym najmniejsze z nich zlokalizowane są na parterze. Dla osób, które poszukują trzypokojowego lokum, przeznaczono mieszkania o powierzchni 71 – 73 mkw. Na piątym piętrze znalazło się także miejsce na jedno mieszkanie liczące 65 mkw.

"Do obydwu trzypokojowych nieruchomości na drugiej kondygnacji przynależą ponad 40-metrowe tarasy" - podkreśla inwestor. Klienci mogą liczyć także na dwa lokale o niestandardowej powierzchni – 117-metrowe M4 na ostatnim piętrze i 32-metrową kawalerka na parterze.

Koszt najtańszych mieszkań to 9,1 tys. za 1mkw., za najdroższe zaś Grupo Lar liczy sobie 10,8 tys. zł za 1 mkw. To dość dużo, zwłaszcza że przyszli właściciele otrzymają mieszkania w stanie deweloperskim.Chętni na zakup jednego z 46 miejsc na parkingu podziemnym wyłożyć muszą dodatkowo 38,5 tys. zł. Dla miłośników zieleni dostępne są także ogródki, choć nie ma ich w standardowej ofercie. Mimo że działka liczy raptem 1,4 tys. mkw., deweloper zapowiada, że jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to za dodatkową opłatą wygospodaruje przestrzeń na ten cel.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze sprzedaży, cały teren będzie ogrodzony. Inwestycja zostanie także przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – wejście do budynku będzie dostępne z poziomu chodnika. Na parterze znalazło się miejsce na dwa lokale usługowe.

Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie profil ich działalności. Architekci zaplanowali także niewielką strefę zieleni – zasadzone zostaną drzewa i krzewy oraz założone trawniki.

Inwestor zachwala komunikację miejską wokół projektu. Budynek położony jest w pobliżu ul. Puławskiej i ul. Rzymowskiego. Potrzeba kilku minut spacerem, by dotrzeć do pobliskiej pętli tramwajowej, a nieco dalej mieści się stacja Metro Służew. Grupo Lar Real Estate posiada już prawomocne pozwolenie na budowę, zaś rozpoczęcie budowy zaplanowano na maj tego roku. Pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze w listopadzie 2012 r., choć deweloper zakłada, że prace mogą zakończyć się nawet trzy miesiące wcześniej.