Nabywcą jest hiszpański fundusz inwestycyjny Azora Europe, który należy do jednej z największych hiszpańskich spółek działających w branży nieruchomości. Transakcja sprzedaży budynku opiewa na kwotę 33 mln euro. W I kwartale 2011 roku Grupa Celtic planuje rozpoczęcie budowy trzeciego etapu kompleksu biurowego Cybernetyki Office Park, który jest zlokalizowany w pobliżu Mokotów Plaza.

Reklama

Zgodnie z koncepcją firmy na działce sąsiadującej z projektem Mokotów Plaza powstanie budynek biurowy o całkowitej powierzchni 14 500 mkw. Nieruchomość przeznaczona pod budowę została zakupiona przez Grupę Celtic w 2005 roku. Strategia Grupy na lata 2011 – 2014 w zakresie budownictwa komercyjnego zakłada oddanie do użytku około 60 tys. mkw. użytkowej powierzchni biurowo-handlowej oraz magazynowej.Planowane przez grupę projekty biurowe zlokalizowane będą w dzielnicach typowo biurowych oraz poprzemysłowych.

To jednak nie koniec planów inwestycyjnych dewelopera. Firma przymierza się również do realizacji dużych projektów mieszkaniowych. Grupa Celtic posiada m.in. nieruchomość gruntową o wielkości 57,7 ha na terenie dzielnicy Ursus. Obecnie tworzony jest plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Wstępna koncepcja firmy Celtic zakłada wybudowanie na tym terenie około 344 500 mkw. powierzchni mieszkalnej oraz około 286 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej.

Działalność Grupy Celtic koncentruje się także wokół zakupu nieruchomości o potencjalnej dodatkowej wartości do wykreowania. "Bierzemy także pod uwagę zakup istniejących nieruchomości z myślą o zmianie ich przeznaczenia. Jest to możliwie m.in. poprzez rewitalizację danej nieruchomości, podniesienie jej standardu oraz optymalizację wykorzystania powierzchni w danym budynku: 0 mówi Urszula Łoś z Grupy Celtic.