Najwyższą częścią będzie 17-piętrowa wieża, gwarantująca niezwykły widok z lokali położonych na ostatnich piętrach. W III etapie inwestycji powstanie 249 lokali od jednego do pięciu pokoi i powierzchni 36 – 150 mkw. Ceny mieszkań zaczynają się od 9100 zł. Stawki za najdroższe mieszkania nie są jeszcze ustalone, ale na pewno będą uwzględniać to, że na ostatnich piętrach wieży będą luksusowe i prestiżowe apartamenty z widokiem na miasto – poinformował deweloper.

Reklama

– Wszystkie mieszkania będą posiadały taras lub loggię. W skład standardowego wyposażenia wejdą wideofony i drewniane okna. Ponadto mieszkańcy lokali znajdujących się od X piętra wzwyż będą mogli cieszyć zwiększoną do 3 m wysokością mieszkania, a posiadacze apartamentów – także klimatyzacją – zapowiada Iwona Pasterska, kierownik działu sprzedaży.

Gotowe za dwa lata

Lokale zostaną oddane do użytku pod koniec 2012 roku lub na początku 2013 roku. Generalnym wykonawcą jest Budimex.W sprzedaży jest jeszcze kilkadziesiąt lokali znajdujących się w poprzednich etapach inwestycji. Dostępne są one w cenach 9150 – 13 204 zł za 1 mkw. Kompleks realizuje firma Budimex Nieruchomości, która kupiła tereny zajezdni Inflancka w 2005 r. Cała inwestycja pomieści około 800 mieszkań.

Deweloper nazwał swój projekt Apartamenty Murano. Nazwa pochodzi od barokowego pałacu Murano, który wybudowano w tym miejscu w drugiej połowie XVII wieku. Budimex powierzył prace nad budynkiem projektantom z Biura Architektonicznego DDJM.

– Architektura Apartamentów Murano tworzyć będzie miejski kwartał z placami, uliczkami i pasażem handlowym. Cały budynek został tak zaprojektowany, że istnieje wyraźny podział na przestrzeń publiczną i prywatną. Mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji ponad 1-ha. ogród – tłumaczył na inauguracji inwestycji autor projektu Marek Dunikowski z Biura Architektonicznego DDJM.

Wady i zalety

Apartamenty Murano są położone w dobrze skomunikowanej części miasta. Niedaleko znajduje się stacja metra Dworzec Gdański. W pobliżu znajduje się też jedno z najpopularniejszych centrów handlowych – Arkadia, w którym mieści się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Z apartamentów na najwyższych piętrach będzie się roztaczał widok na panoramę Warszawy.

Do wad lokalizacji należałoby paradoksalnie zaliczyć infrastrukturę drogową, która w najbliższej okolicy nie jest w stanie obsłużyć ruchu w godzinach szczytu. Rondo Zgrupowania AK Radosław notorycznie się korkuje. Trzeba też pamiętać, że osiedle Budimeksu powstaje na działce po zajezdni Inflancka, ale zajmuje tylko jej część. Druga sprzedana została jesienią 2006 roku za 391 mln zł. Kupiła ją hiszpańska spółka Lubasa, która zamierzała wybudować w tym miejscu kompleks mieszkaniowo-biurowy. Do tej pory nie zdołała jednak zrealizować choćby w części swoich planów.

Działka, którą dysponują Hiszpanie, nie będzie jednak wiecznie leżeć odłogiem i prędzej czy później zacznie się na niej budowa. Do czasu zabudowania całej zajezdni trzeba będzie się liczyć z niedogodnościami związanymi z takim sąsiedztwem.