Każdy z wybudowanych domów bezczynszowych składa się z 4 sypialni, 2 łazienek, kuchni, umożliwiającego pomieszczenie dwóch samochodów garażu, a na najwyższej kondygnacji znajduje się częściowo zadaszony taras. Domy mają powierzchnię od 218 do 332 mkw., a przydomowe działki od 208 do 600 mkw. i są wliczone w cenę nieruchomości. Zarówno całe osiedle, jak i poszczególne posesje będą ogrodzone i monitorowane. Projekt Osiedla Zacisze powstał na deskach pracowni architektonicznej AGK Architekci.

Ceny domów wynoszą od 6 do ok. 7 tys. zł za 1 mkw. Na zakup budynku w zależności od jego powierzchni trzeba będzie przeznaczyć od 1,3 do 2,3 mln złotych. Z oferty zamieszczonej przez dewelopera w serwisie TabelaOfert.pl wynika, że na chętnych czeka jeszcze 18 domów. O Osiedlu Zacisze pisaliśmy już na łamach naszego dodatku z okazji rozpoczęcia prac budowlanych w II połowie 2008 r. Wtedy 1 mkw. powierzchni domu deweloper wyceniał aż na 12 tys. złotych, a termin zakończenia prac nad pierwszym etapem inwestycji zapowiadał na końcówkę 2009 r.

Bieżące plany dewelopera zakładają, że ukończenie prac związanych z finalizacją pierwszego etapu Osiedla Zacisze nastąpi w IV kwartale tego roku. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą prace nad drugą fazą inwestycji.