Warszawski ratusz wykupił roszczenia do dwóch kamienic. Ich mieszkańcy mogą spać spokojnie

| Aktualizacja:

Ratusz wykupił roszczenia do dwóch kamienic: przy ul. Grochowskiej 230 A oraz przy ul. Dąbrowskiego 12. "Mieszkańcy lokali komunalnych w tych budynkach mogą być spokojni o swój byt" - zapewniła w czwartek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

wróć do artykułu
  • ~Rok
    (2017-08-17 16:10)
    Jeśli jakoby teraz jest tak pięknie według bufetowej to dlaczego było tak bardzo zle do tej pory .Czyżby całe zło przy reprywatyzacji działo się w Matrixie a bufetowa śniła na jawie jak dobrze się dzieje w Warszawie ?
  • ~Wieczne Rządzenie.
    (2017-08-18 08:05)
    Bufetowa liczyła na to że P.O. będzie rządziła Wiecznie.
  • ~Adaś
    (2017-08-18 08:40)
    i tak pójdzie siedzieć , kwestia czasu
  • ~kisiek
    (2017-08-18 09:42)
    Jolanty Brzeskiej nie wskrzesisz.......więc odejdź i zostaw to miasto w spokoju
  • ~❌
    (2017-08-18 09:49)
    Za wyłudzone dotacje unijne przez zaprzyjaźnionych mecenasów......
  • ~logo
    (2017-08-18 11:26)
    Ta aferzystka na wolnosci, oznacza jedno, wymiar sprawiedliwosci dalej nie funkcionuje
  • ~kosmos
    (2017-08-18 12:44)
    Stara szmalcownica o gebie starego mongola rzygac sie che
  • ~kipa
    (2017-08-18 13:10)
    jaka jest podstawa prawna wykupowania (handlu) roszczeń przez jednostkę samorządową?
  • ~Bwana Kubwa
    (2017-08-18 13:38)
    Rany boskie, ludzie, ratujcie się przed pazernością tej baby!!! A przy okazji od kogo miasto "kupiło" te kamienice? Od handlarzy roszczeń czy od szwagrów handlarzy roszczeń ???
  • ~mama72
    (2017-08-18 15:03)
    można krytykować HGW ale to nasi parlamentarzyści od 27 lat, kolejni premierzy z Jarosławem Kaczyńskim i Tuskiem, prezydenci od Wałęsy poprzez Kwacha do Komorowskiego NIE ZROBILI NIC , żeby rozwiązać sytuację związaną z reprywatyzacją w całym państwie. Powód jest prosty - w wyniku dekretu PKWN na prywatnych majątkach (w teorii przekraczających 50ha a w praktyce różnie było) uwłaszczyły się polskie uczelnie wyższe jak SGGW. Na większości powstały PGRy, które potem i tak jako majątek przeszły do Agencji Nieruchomosci Rolnych SP a ta następnie często odsprzedawała za bezcen tzw bieżącym dzierżawcom często kolesiom polityków PSLu z pominięciem roszczeń dawnych (żyjących często właścicieli). Kwaśniewski zawetował jedyną ustawę o reprywatyzacji, która dawała odszkodowanie. To lata zaniechania polskich polityków dały zielone światło oszustom. Kwaśniewski i Tusk mówili, że państwa nie stać na reprywatyzację. Koszty dzikiej reprywatyzacji ponoszą zarówno dawni właściciele i spadkobiercy jak i lokatorzy. Kaczyński reprywatyzacji nigdy nie zrobi, ponieważ uważa, że to była słuszna kara za to, że dawni właściciele byli "bogaci". Stan własności z II RP go nie interesuje. Interesuje go tylko narodowo-katolicki socjalizm - bo takie ma poglądy.
  • ~🙉🙉🙉🙉🙉
    (2017-08-18 16:13)
    Pomogło wykształcenie w stylu Kwaśniewskiego........ większe dochody i mocne sowieckie plecy........
  • ~oddaj lokal na Noakowskiego
    (2017-08-19 05:40)
    czyli jest pysznie! wspaniala kobieta z tej bufetowej i jaka zyczliwa ludziom!

Może zainteresować Cię też: