Nowe przepisy urbanistyczno-budowlane. Najszybciej korzyści odczują właściciele domów

| Aktualizacja:

Właściciele domów jednorodzinnych najszybciej i najbardziej odczują korzyści wynikające z nowych rozwiązań, które znajdą się w Kodeksie urbanistyczno-budowlanym – powiedział PAP wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

wróć do artykułu
 • ~wojtek
  (2017-06-03 12:06)
  "Wiceminister uważa, że należy skończyć z praktyką omijania obowiązujących przepisów prawa." Niech powie to Dudzie i jego przydudasom.
 • ~eee
  (2017-06-03 12:16)
  A czy przemalowanie ścian wewnątrz domu będzie na pozwolenie czy wystarczy zgłoszenie?
 • ~z
  (2017-06-03 14:19)
  radosnie niekompetentny, bez pojecia jak to w zyciu wyglada
 • ~cesiek
  (2017-06-04 00:01)
  odśnieżaniem przy budynkach prywatnych powinno zająć się panstwo
 • ~~właściciel domu jednorodzinnego.
  (2017-06-05 07:38)
  Wszelkie warunki posadowienia budynku określone są w prawie np. odległość od granicy działki, wysokość. Należy rozszerzyć katalog odległości od granicy z sąsiadem: obora, kurnik, gołębnik, klatki z królikami, wychodki, psie zagrody z budami, drzewa wyższe np. od 4 metrów wysokości.(to powoduje wiele konfliktów sąsiedzkich) Skoro każdy plan zagospodarowania przestrzennego musi być zgodny z prawem to po co mi sąsiad. Sąsiad stroną w postępowaniu przy pozwoleniu na budowę to droga do korupcji - jak mi sąsiad odpalisz grosza to twoja inwestycja mi nie przeszkadza. Należy ograniczyć decyzje administracyjne uznaniowe w budownictwie - jak się da to się zrobi. Chodzi głównie o miasta. Należy ostrożnie podchodzić do niektórych postulatów samorządów budowlanych. Oni bardzo często widzą tylko swój interes. np. jeszcze nie tak dawno przy budowie domków jednorodzinnych musiał być ustanowiony kierownik budowy.Kierownicy nie kierowali budową tylko brali kilka tysięcy za wypisanie dziennika budowy, a budowę nadzoruje sam inwestor.
 • ~GallAnonim
  (2017-06-15 16:38)
  E tam prawo. Pozwolenie od Misiewicza za łapówkę, a rząd pokazuje na codzień, że prawo jest nic nie warte.