Przełom w Poznaniu? Możliwa ugoda ws. odszkodowania dla parafii za grunty przejęte w PRL

| Aktualizacja:

W poniedziałek Sąd Apelacyjny w Poznaniu nie wydał wyroku ws. odszkodowania dla parafii za grunty przejęte w PRL. Jak poinformował sąd, strony rozpoczęły w tej sprawie pertraktacje ugodowe. Rozprawa została odroczona do 2 lutego.

wróć do artykułu
 • ~max
  (2017-01-24 01:34)
  jedynym sposobem,bedzie zerwanie konkordatu,powolac komisje dot.majatku,opodatkowac kler,jak normalnego czlowieka,wprowadzi oplaty za media;prad,woda,gaz,szczegolnie oswietlanie kosciolow,koniec z doplatami od panstwa.a tak naprawde,zakrecic im kurek.koniec finansowania tej pazernej instytucji.
 • ~GPU
  (2017-01-23 17:14)
  Kosciolowi sie nic nie nalezy. Ta instytucja doprowadziła do rozbiorow nie placac nawet grosza na IRP i jeszcze namawiajac przyglupich polskich szlachciurow by na sejmikach krzyczeli veto w kwestii podatkow. O wspieraniu zaborcow nie wspomne. Polska powinna zrobic tak jak Francja na poczatku 20 w tj zabrac caly majatek kosciola na rzecz skarbu panstwa a ksieźa mala pensyjke.
 • ~icek
  (2017-01-23 14:11)
  Kościołowi zawsze jest mało i mało , poprzez działalność Komisji Majątkowej przejęli dziesięciokrotność tego co utracili .

Może zainteresować Cię też: