Jest już ostateczny projekt siedziby Sinfonii Varsovii. "To będzie największa sala koncertowa w Polsce"

| Aktualizacja:

Za pięć lat w stolicy powstanie siedziba Orkiestry Sinfonii Varsovia. "To nie była planowana inwestycja. Zobaczyliśmy, że jest taki piękny obszar i należy przeznaczyć go na cele publiczne" - tłumaczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Austriacki architekt Thomas Pucher zaprezentował już ostateczny projekt.

wróć do artykułu
  • ~Wojtek
    (2017-01-18 15:51)
    Do "Polacy potrzebują...." Bardzo mądra wypowiedź. Polikwidować to tatałajstwo. Za ośrodki życia kulturalnego i towarzyskiego mogą służyć kioski z piwem. Z całą pewnością państwo nie będzie musiało do tego dokładać.:)
  • ~Basia
    (2017-01-18 14:20)
    To przypomina mi juz istniejaca budowle w Hamburgu Elbfilharmonie. Czyzby miala a to byc Kopia? Miejmy nadzieje ze nie bedzie to takie fiasko finansowe jak w Hamburgu za ktore zaplaca hamburscy podatnicy. Poczatkowo koszty budowy mialy wynosic 80 milionow, w rezultacie koszty wzrosly do 800 milonow Euro. Budowla jest piekna, ale koszty...
  • ~chcemy pracy i chleba, rozrywkę sobie sami zorganizujemy
    (2017-01-18 13:53)
    Polacy potrzebują fabryk (polskich, a nie zagranicznych) ... dość już stawiania muzeów, teatrów, filharmonii i paskudnych supermarketów z taniej blachy !!!
  • ~nina
    (2017-01-18 13:48)
    I co" panie Marszalku kochany,muzyka lagodzi obyczaje",o to chodzilo poslowi Szczerbie,podoba sie projekt?Warto bylo robic zadyme na caly kraj?.
  • ~inteligient
    (2017-01-18 15:20)
    A znajdzie sié w stolycy 1850 kulturalnych?
  • ~jet
    (2017-01-19 03:55)
    Jeżeli za tą budową stoi Gronkiewicz Walc, to będzie z nią jak ze stadionem narodowym, sala będzie kosztowała dziesięciokrotnie więcej niż zaplanowano i na końcu okaże się, że nie nadaje się do użytkowania... Kolejny przekręt bufetowej.
  • ~Slawek
    (2017-01-19 10:12)
    Koszt inwestycji okolo 2 Mld Zlotych !!!.
  • ~Bibilijny
    (2017-01-18 15:05)
    Nareszcie cos sensownego by miasto zaistniało jako stolica ! Jak Bufetowa doprowadzi budowę do końca w czasie to osobiście przylecę na otwarcie i dam jej buzi z języczkiem
  • ~m-53
    (2017-01-21 00:41)
    Raz autor odmienia "Sinfonii Varsovii", następnie "Sinfonii Varsovia". Proponuje krótki kurs języka. Genetivus to taki przypadek w odmianie rzeczowników.

Może zainteresować Cię też: