Burza w Warszawie. Rozbierany pawilon Emilia wpisany do rejestru zabytków

| Aktualizacja:

Wojewódzka konserwator zabytków Barbara Jezierska wpisała do rejestru zabytków rozbierany właśnie pawilon Emilia. Stołeczny konserwator krytykuje tę decyzję, ponieważ - jego zdaniem - może ona postawić pod znakiem zapytania przeniesienie pawilonu w pobliże Pałacu Kultury.

wróć do artykułu
  • ~traktorek
    (2017-01-05 21:11)
    Zasługuje akurat "Emilia", aby być zabytkiem, czy nie, to sprawa do dyskusji - ale wpisywanie czegokolwiek do rejestru dopiero wtedy, kiedy pojawia się konkretny plan rozbiórki czy przebudowy, a już zwłaszcza w jej trakcie, to po prostu totalna patologia. Tak robi się krzywdę wszystkim: zabytkom, inwestorom i społeczeństwu jako całości.
  • ~vbn
    (2017-01-05 15:32)
    Zwykłe wymuszanie łapówki .To plaga inwestycji w Warszawie .Do nas na Żoliborzu przyszła firma prawnicza z propozycją zablokowania budowy osiedla po drugiej stronie ulicy proponowali po sto tysięcy dla każdego właściciela za potpisanie protestu.My dziadów żeśmy wyprosili, ale sąsiad im podpisał protest .Inwestor był cwańszy ponagrywał ich jak go szantażują i tylko wstyd dla sąsiada .
  • ~Antyprawak
    (2017-01-04 20:24)
    Niemcy odbudowuja zbombardowane zabytki a my na zabytkami nazywamy komunistyczne baraki.
  • ~agina
    (2017-01-04 16:08)
    Mogli całkiem wyburzyć, a zdecydowali się przenieść. Ja tu widzę dobrą wolę inwestora...
  • ~gnom
    (2017-01-04 09:28)
    Jeszcze gdzieniegdzie poza miastem można spotkać wychodki zwane "sławojkami", mające swój przedwojenny rodowód. To są zabytki, to należy chronić !!!
  • ~m-53
    (2017-01-04 09:26)
    Gąsin pod Pruszkowem to właściwy adres. Pociąć, przetopić, ew. odbudować. Nic wartościowego w tyj budzie nie dostrzegam
  • ~antyprawak
    (2017-01-04 01:40)
    Jaki zabytkowy ten zabytek
  • ~a
    (2017-01-03 18:07)
    Ani urodziwy ani tez stylowy zabytek
  • ~Kryzsytof
    (2017-01-03 17:52)
    Znowu jakiś urzędas nie dostał doli i teraz się mści. Mafia urzędnicza górą!!!!
  • ~wp
    (2017-01-03 16:48)
    Bez wygłupów. To, że nie mamy zabytków, to nie znaczy, że każda szopa zasługuje na ochronę.
  • ~art
    (2017-01-03 15:23)
    Ten co wpisal to komunistyczne zlomowisko powinien iśc po prokuratora Ziobro. Odechcialoby mu sie zabytkow.
  • ~Franek
    (2017-01-03 14:44)
    Niedługo kubły na śmieci wpiszą do rejestru zabytków... żenada

Może zainteresować Cię też: