Resort energii ma sposób na walkę ze smogiem. Chce zachęcić do ogrzewania domu prądem

| Aktualizacja:

Ministerstwo Energii chce zachęcić Polaków do ogrzewania domów jednorodzinnych piecami zasilanymi energią elektryczną z rozbudowaną akumulacją ciepła. Nowe taryfy mają być na tyle konkurencyjne cenowo, że powinny zainteresować nawet osoby mało zamożne.

wróć do artykułu
  • ~M.
    (2016-12-12 06:59)
    Niech lepiej pomyślą , co dalej z liniami przesyłowymi, bo zaraz wszystko na łeb spadnie.
  • ~luneta
    (2016-12-12 09:32)
    Przecież niedawno wieszczono że grożą nam wyłączenia prądu,20 stopnie zasilania tp.O czym ta mowa.W Krakowie brak pieniędzy na likwidację pieców .Chaos i dezinformacja.
  • ~Rysiek
    (2016-12-12 08:58)
    Pomysł niezły tylko te ceny, przesyły, akcyza opłaty dodatkowe itd. A co z ogrzewaniem w dzień ? Przy minus 20 domek się wychłodzi przez dzień . Przy obecnych cenach nieopłacalne.
  • ~technik
    (2016-12-12 09:37)
    Wszelkie publikowane dane wskazują na to, że za 10-15 lat zacznie Polsce brakować prądu. Jak wobec tego zapewnić elektryczność na ogrzewanie i samochody.
  • ~dzik
    (2016-12-12 12:12)
    Ale powaliło ich nie dawno kazali przerzucać się na energooszczędne żarówki bo energi nie nastarczają a teraz każą grzać prądem i to drogim ktoś ma tu nie po kolei ja cały czas mówię że nie odpowiedni ludzie na stanowiskach.
  • ~nonsensehunter
    (2016-12-12 11:35)
    Wszyscy używający w domach opału z węgla i mu pochodnych z przyjemnością grzebią w popielnikach i wdychają z radością pył. Każda wizyta w kotłowni to przebieranie odzieży i kąpiel po tak radosnej pracy. Tak na marginesie to niech rządzący policzą cenę zakupu np. gazu , a porównają cenę gazu jaką płacą odbiorcy, nie wspominając o kombinowaniu gazowni ze składem gazu.
  • ~hans
    (2016-12-12 08:16)
    26 lat tzw. III RP to porażka, zużycie infrastruktury energetycznej tego dowodem.
  • ~Ekonom
    (2016-12-12 11:09)
    OBNIŻYĆ CENY GAZU !!!! Ludzie sami się przerzucą na takie ogrzewanie. Ale trzeba by kupować w Rosji - tego pewnie rządzący nie chcą. Po co kupować ludziom piece (Kraków), albo ścigać spalaczy śmieci ?
  • ~majki
    (2016-12-12 09:02)
    Może nie będzie problemu z liniami, bo to w nocy. Niech podadzą cenę za kWh w tej specjalnej taryfie, wtedy zacznę zastanawiać, czy to warto. Chociaż czy warto, to tylko w połączeniu z pompą ciepła, bo bez pompy, to ciężko to widzę przy cenie węgla 11gr/kWh. Musieli by za tą energię dać max 23gr/kWh, co mniej więcej odpowiada cenie gazu ziemnego.
  • ~technik
    (2016-12-12 10:06)
    Nawet jeśli skorzysta tylko 20% obecnie używających piecy węglowych to już będzie lepiej. Ale bardziej opłacalny jest gaz.
  • ~prawda
    (2016-12-12 14:28)
    A co jak wylacza prad przy - 20 ?????????????????????
  • ~Dla naiwnych
    (2016-12-13 11:43)
    A jak już wszyscy się na to nabiorą - podniosą akcyzę o 200%.
  • ~palacz
    (2016-12-12 13:50)
    Jak zwykle, banda idiotów gospodarczych zabiera się do zadania, którego nie rozumie. Po pierwsze durna brocho, trzeba zrobić termomodernizację domów.
  • ~karol
    (2016-12-13 07:41)
    Miałem nocną taryfę. Zlikwidowałem bo dzienna taryfa była droższa.
  • ~gość21
    (2016-12-13 08:33)
    Stworzyć możliwość ogrzewania gazem poprzez specjalną taryfę bez akcyzy i opłat dodatkowych !
  • ~Jaca
    (2016-12-14 10:22)
    A jak już zmienia taryfę i tysiące ludzi zainwestuje w nowe ogrzewanie to wtedy władza powie sorki musimy podnieść cenę bo nie ma infrastruktury i sieć nie daje rady i potrzebna jest ta kasa na jej modernizację i pobudzimy się z rękami w nocnikach. Jakoś naszej władzy czy z lewa czy z prawa nigdy ufać nie można było i sądząc z objawów pewnie nie prędko będzie można.
  • ~starszy pan
    (2016-12-12 14:25)
    Czekam na szczegóły ,żeby nie było jak z fotowoltaiką ?
  • ~Y9, I
    (2016-12-12 15:22)
    Alimenciarz i bekarty prlu popieraja to. Bruksela pomoze, maja temperature taki jeden stary slup dla chcacych.
  • ~markusl
    (2016-12-12 22:53)
    Srednie zapotrzebowanie dzienne dla domu na ogrzewanie to okolo 100kW/h chcialbym zobaczyc ten akumulator.. Propozycja absurdalna, nic dziwnego ze kierowana do biednych , bo ktos ma nadzieje ze ci biedni sa w dodatku glupi...
  • ~Prad
    (2016-12-13 22:30)
    Sam prąd jest tani ale 80% kosztu to makabra .Koszty stałe zmienne zamienne ito .Szok !

Może zainteresować Cię też: