Resort energii ma sposób na walkę ze smogiem. Chce zachęcić do ogrzewania domu prądem

| Aktualizacja:

Ministerstwo Energii chce zachęcić Polaków do ogrzewania domów jednorodzinnych piecami zasilanymi energią elektryczną z rozbudowaną akumulacją ciepła. Nowe taryfy mają być na tyle konkurencyjne cenowo, że powinny zainteresować nawet osoby mało zamożne.

wróć do artykułu
  • ~M.
    (2016-12-12 06:59)
    Niech lepiej pomyślą , co dalej z liniami przesyłowymi, bo zaraz wszystko na łeb spadnie.
  • ~hans
    (2016-12-12 08:16)
    26 lat tzw. III RP to porażka, zużycie infrastruktury energetycznej tego dowodem.
  • ~Rysiek
    (2016-12-12 08:58)
    Pomysł niezły tylko te ceny, przesyły, akcyza opłaty dodatkowe itd. A co z ogrzewaniem w dzień ? Przy minus 20 domek się wychłodzi przez dzień . Przy obecnych cenach nieopłacalne.
  • ~majki
    (2016-12-12 09:02)
    Może nie będzie problemu z liniami, bo to w nocy. Niech podadzą cenę za kWh w tej specjalnej taryfie, wtedy zacznę zastanawiać, czy to warto. Chociaż czy warto, to tylko w połączeniu z pompą ciepła, bo bez pompy, to ciężko to widzę przy cenie węgla 11gr/kWh. Musieli by za tą energię dać max 23gr/kWh, co mniej więcej odpowiada cenie gazu ziemnego.
  • ~luneta
    (2016-12-12 09:32)
    Przecież niedawno wieszczono że grożą nam wyłączenia prądu,20 stopnie zasilania tp.O czym ta mowa.W Krakowie brak pieniędzy na likwidację pieców .Chaos i dezinformacja.
  • ~technik
    (2016-12-12 09:37)
    Wszelkie publikowane dane wskazują na to, że za 10-15 lat zacznie Polsce brakować prądu. Jak wobec tego zapewnić elektryczność na ogrzewanie i samochody.
  • ~technik
    (2016-12-12 10:06)
    Nawet jeśli skorzysta tylko 20% obecnie używających piecy węglowych to już będzie lepiej. Ale bardziej opłacalny jest gaz.
  • ~Ekonom
    (2016-12-12 11:09)
    OBNIŻYĆ CENY GAZU !!!! Ludzie sami się przerzucą na takie ogrzewanie. Ale trzeba by kupować w Rosji - tego pewnie rządzący nie chcą. Po co kupować ludziom piece (Kraków), albo ścigać spalaczy śmieci ?
  • ~nonsensehunter
    (2016-12-12 11:35)
    Wszyscy używający w domach opału z węgla i mu pochodnych z przyjemnością grzebią w popielnikach i wdychają z radością pył. Każda wizyta w kotłowni to przebieranie odzieży i kąpiel po tak radosnej pracy. Tak na marginesie to niech rządzący policzą cenę zakupu np. gazu , a porównają cenę gazu jaką płacą odbiorcy, nie wspominając o kombinowaniu gazowni ze składem gazu.
  • ~Turbo
    (2016-12-12 11:52)
    Bardzo dobry pomysł tylko jak długo to będzie wprowadzane ? Nocami kiedy to elektrownie są wykorzystywane w mniejszym stopniu to tylko poprawi rentowność i przyczyni się do modernizacji infrastruktury .Ps Putin by podpisał dekret i bach jest a u nas 3 - 4 lata upłyną nim to wejdzie w życie chore to ..
  • ~dzik
    (2016-12-12 12:12)
    Ale powaliło ich nie dawno kazali przerzucać się na energooszczędne żarówki bo energi nie nastarczają a teraz każą grzać prądem i to drogim ktoś ma tu nie po kolei ja cały czas mówię że nie odpowiedni ludzie na stanowiskach.
  • ~palacz z titanica
    (2016-12-12 13:01)
    A co z piecami akumulacyjnymi, rząd sfinsuje ich zakup?, a może śladem pincet +,i chalupa+, rząd wylizynguje piece...
  • ~kubi
    (2016-12-12 13:19)
    Dlaczego przed wojną nie było w Polsce smogu mimo, że działało sporo fabryk i wszędzie prawie wszyscy palili w piecach i kuchniach węglem i drewnem?
  • ~Kron
    (2016-12-12 13:25)
    Resort policzył, że przy produkcji 1kWh w elektrowni (nawet węglowej) powstaje 10-krotnie mniej pyłów niż w domowym piecu węglowym, nawet najbardziej nowoczesnym.(cytat). Komentarz: To tak piękne, że nawet nierealistyczne. Być może w kombinacji z innymi zródłami (odnawiwlnymi) nawet optymistyczne. Nikt za to owiadczenie nie wziął jednak odpowiedzialności.
  • ~Niepokorny
    (2016-12-12 13:32)
    I kto wam uwierzy????od zawsze tak jest,coś zrobić i ********** podatek,zero stabilności,z ogrzewaniem opalenizna jak było?
  • ~palacz
    (2016-12-12 13:50)
    Jak zwykle, banda idiotów gospodarczych zabiera się do zadania, którego nie rozumie. Po pierwsze durna brocho, trzeba zrobić termomodernizację domów.
  • ~prawda
    (2016-12-12 14:00)
    Chcialbym przypomnieniec ze Polska to nie Hiszpania,Wlochy ani Grecja gdzie moga sie obejsc wogule bez ogrzewania Polska lerzy na polnocy i nie ma innej mozliwosci jak palenie weglem czy drewnem
  • ~starszy pan
    (2016-12-12 14:25)
    Czekam na szczegóły ,żeby nie było jak z fotowoltaiką ?
  • ~prawda
    (2016-12-12 14:28)
    A co jak wylacza prad przy - 20 ?????????????????????
  • ~Y9, I
    (2016-12-12 15:22)
    Alimenciarz i bekarty prlu popieraja to. Bruksela pomoze, maja temperature taki jeden stary slup dla chcacych.

Może zainteresować Cię też: