Sejm uchwalił ustawę dotyczącą dekretu Bieruta

| Aktualizacja:

Sejm uchwalił ustawę umożliwiającą uregulowanie stanu prawnego warszawskich nieruchomości. Zostały one odebrane byłym właścicielom tzw. dekretem Bieruta z października 1945 roku.

wróć do artykułu
  • ~Nie jestem ciekawski, ale chce wiedziec
    (2015-06-25 12:48)
    A co bedzie z domem, podarowanym przez Bieruta rodzinie Kaczynskich ?
  • ~Konrad Wallenrod
    (2015-06-25 13:25)
    Kto odbudowal zrujnowana Warszawe i kto o nia walczyl ?.Gnojki ,a co z naszymi ziemiami za Linia Curzona ?.Ale banda , co bedzie jak wladze przejmie baba z jajami !.
  • ~dama
    (2015-06-25 13:32)
    No i tak Mośki w szybkim tempie przed padnięciem zrobili ustawę POd siebie.Teraz Bufetowa i jej podobni będą mieli kamienice w warszawska ludność wysypiska i ulice,be chodnika !!!
  • ~wera
    (2015-06-25 13:39)
    Dziwię się że Polskie Sprzedawczyki Ludowe (PSL) tak pomaga mośkom aby trzymać się ich koszuli,Na jesieni dostaniecie od wyborców ZERO,ZERO !!!
  • ~wiesio
    (2015-06-25 13:59)
    TA USTAWA Z PUNKTU WIDZENIA DZISIEJSZYCH WARSZAWIAKÓW TO NIC NIE UREGULUJE TYLKO PORZĄDNIE NAMIESZA, PAŃSTWO, MIASTO WARSZAWA I WIELU WARSZAWIAKÓW - WSZYSTKIE TE PODMIOTY W WIELU PRZYPADKACH UTRACĄ ODBUDOWANE, WYREMONTOWANE, ODRESTAUROWANE NA ICH KOSZT NIERUCHOMOŚCI, NAJCZĘŚCIEJ NA RZECZ IZRAELITÓW, SPADKOBIERCÓW PO SWOICH PRZODKACH.
  • ~111
    (2015-06-25 15:23)
    To znaczy że Polska jest już tylko na mapie, pomaluśku rozwaliło się przemysł,rolnictwo,handel,oddało się banki,flotę a teraz zostaną już tylko ULICE! POLSKA NIE DLA POLAKÓW!
  • ~aussie1inc
    (2015-06-25 16:36)
    Polska rok 2020. Jedzie ksiadz przez miasto, widzi domek i pyta - a czyj to domek? Przyda mi sie taki. Pisz pan wniosek o przekazanie domku kurii wedlug przepisow " o ochronie wlasnosci prywatnej ale bez przesady" I slusznie - wszyscy wiedza, ze Polska to kraj zlodzieu, wiec zachowani ktore by mogly zmienic te opinie sa bez sensu. Rzadzie kradnij!!!
  • ~komentarz do wypowiedzi
    (2015-06-25 18:21)
    ,,"Dekretowiec": Ustawa reprywatyzacyjna gorsza od dekretu Bieruta » wygooglajcie sobie ten artykuł i resztę.

    Nie wiecie o czym piszecie forumowicze. Chyba,że jesteście w organizacji ,Dekretowców", skupujących roszczenia lub wśród czyścicieli kamieniec lub nabywców mieszkań z licytacji komorniczej za 1/4 wartości.
    Nowelizacja ma na celu ochronę publicznego mienia, czyli coś co zaniedbano w roku 1990 kiedy to, na potrzeby ludzi Rzymu, zgodzono się na reprywatyzację w postaci zwrotu majątku. Na takie coś nie poszły bogate Niemcy. Niemcy oświadczyli, że ich na to nie stać.