Kontrowersyjna inwestycja warszawskiego seminarium wstrzymana

| Aktualizacja:

Przeciwko budowie 7-piętrowego gmachu biblioteki seminarium na warszawskiej skarpie protestowali niektórzy varsavianiści i organizacje architektów. Przekonywali, że budowla wpłynie negatywnie na krajobraz.

wróć do artykułu
 • ~iforcia
  (2015-03-18 18:17)
  Ciekawe ile pieniędzy na tą bibliotekę dał kościół i czy ten plac jest klerom dany na zawsze czemu to wszystko jest robione po cichu ,czy Kraków jest taki bogaty żeby klerowi budować taki kolos a po drugie co w takim gmachu kler będzie przechowywał ?
 • ~Parafian
  (2015-03-10 17:51)
  Pytanie do prawników,konstytuoalistów,politologów,Kto jest właścicielem ziemi będącej we władaniu KK.i innych kościołów?Czy właścicielem są parafianie,proboszczowie,biskupi,czy Papież.Czy to jest wieczysta dzierżawa,czy ziemia na amen kościelna,Jak prawo Polskie to uregulowało?
 • ~Marengo
  (2015-03-09 07:45)
  A ogromna klabzdra na rogu Senatorskiej i Podwala już prawie gotowa. Zasłania Pałac Biskupów Krakowskich i Pałac Branickich, na zawsze. Plac Zamkowy traci na wyglądzie, jest fatalnie.
 • ~Budowanie, remontowanie, oklamywanie
  (2015-03-05 13:32)
  Budowanie nowych budynkow przez administracje akadamickie, w tym seminaryjne, jest dowodem na ich dzialalnosc, preznosc i dalekowzrocznosc. Jest rowniez dowodem na to, ze tworzenie madrzejszej i tworczej kadry naukowej przez te grupy administracyjne nie jest mozliwe. Stworzenie intelektualisty jest trudniejsze niz wybudowanie chalupy, ktora, jesli juz nie porzebna, mozna zamienic na hotel, bank, agencje towarzyska, itp. Zreszta po co Polsce intelektualistow, jak krajem rzadza glupki?
 • ~Monachijski
  (2015-03-04 19:55)
  Po co 7-mio piętrowa biblioteka dla seminarium? przecież liczba powołań systematycznie spada.

Może zainteresować Cię też: