W mieszkaniach ruch jak w ulu. Polacy kupują na potęgę

Wydawało się, że u deweloperów bessa, tymczasem rynek notuje wielkie wzrosty. Kupujemy na potęgę. 50, 100, a nawet ponad 200 proc. – taki wzrost sprzedaży w zeszłym miesiącu w stosunku do października ubiegłego roku deklarują firmy deweloperskie i nic nie wskazuje na to, żeby passa miała zostać przerwana.

wróć do artykułu
  • ~Elnik
    (2013-11-07 08:26)
    Szanowny Panie Dziennikarzu !
    Informuję Pana, że przeciwieństwem "BESSY", czyli spadku obrotów jest "HOSSA", a nie passa, którą Pan wymyślił.
    Bez poważania
    Czyt. Elnik
  • ~koko
    (2013-11-07 08:32)
    Trzeba sie przyjrzeć kupującym!! Czyzby uciekalli z gotówka??
  • ~karuzela
    (2013-11-07 08:35)
    Jeśli jest tak dobrze to dlaczego biura nieruchomości upadają?
  • ~deweloper
    (2013-11-07 08:56)
    członek zarzadu czyli ciul, szuka glupszych od siebie bo jest wielka zapaść w nieruchomościach
  • ~kubek
    (2013-11-07 08:57)
    Zima idzie to kupują
  • ~asdf
    (2013-11-07 09:12)
    Czy pan dziennikarzyna nie wie że z końcem tego roku kończy się rodzina na swoim ??
  • ~gat
    (2013-11-07 09:13)
    kupujący wiedzą że ceny pójdą w górę - jednym z powodów będą inwestycje w ramach programu "mieszkanie dla dewelopera" prowadzone przez BGK. Na płytkim rynku takie inwestycje istotnie zaburzają relacje między popytem i podażą. Drugi element to rekordowo niskie stopy i perspektywa ich pozostania na tym poziomie przez dłuższy czas. Pieniądze płyną z lokat w bardziej perspektywiczne ale też bezpieczne obszary (np: nieruchomości).
  • ~gag
    (2013-11-07 09:14)
    koko
    Pewnie tobie , wiecznie narzekającemu , wiecznie spłukanemu i wiecznie beznadziejnemu te pieniądze ukradli
  • ~Trew
    (2013-11-07 09:15)
    Jeżeli sprzedaż wynosiła JEDNO MIESZKANIE MIESIĘCZNIE ... to sprzedaż DWÓCH jest wzrostem o ile % ? ...HEHEHEHEHEHEHE! FARMAZONY, nic się nie sprzedaje, tylko kilku frajerom udało się kredyt dostać. Teraz kredyty wszyscy biorą chętnie, bo już mądry nikt nie ma zamiaru ich spłacać.
  • ~gesz
    (2013-11-07 09:17)
    trzeba być niezłym masochistą żeby wiązać z tym krajem swoją i swoich dzieci przyszłość...
    Przecież ten kraj podzieli wkrótce los Argentyny z przełomu lat 2000/01. Polecam wykłady profesora Witolda Kieżuna, a najlepiej jego znakomitą książkę "Patologia transformacji".
  • ~max
    (2013-11-07 09:18)
    a nie możecie kretyni napisać na pierwszej stronie jaka to branża, tylko trzeba kliknąć w link żeby się dowiedzieć?!
  • ~xyz
    (2013-11-07 09:23)
    re karuzela
    może upadają dlatego że ludzie nie chcą płacić za frajer kosmicznych prowizji?
    pazerność nie popłaca ot i tyle
  • ~dziadek Franek
    (2013-11-07 09:39)
    --POlityka utrzymywania ludzi w stanie głupoty
  • ~katarski iwestor
    (2013-11-07 10:17)
    w pazdzierniku 2012 sprzedali jedno mieszkanie, a teraz udało się znaleźć frajera na dwa mieszkania... wot i wzrost sprzedaży o 100% By żyło się lepiej! Wszystkim!
  • ~czytelnmik
    (2013-11-07 10:36)
    To nie Polacy kupuja, bo Polacy nie maja pieniedzy. To POlacy kupuja, bo uciekaja od polskiego zlotego, ktorego niedlugo zezre inflacja.
  • ~mark
    (2013-11-07 10:41)
    Koniec lat 70-tych , epoka Gierka - 280 tys. mieszkań rocznie.

    Lata Tuska - sprzedaż mieszkań podaje się razem z domami jednorodzinnymi i wynik ok. 120 tys. uznaje się za sukces.
  • ~olo
    (2013-11-07 10:43)
    Trzeba mieć nierówno pod kopułą żeby w czasach niżu demograficznego i masowego exodusu młodych inwestować w nieruchomości w Polsce
  • ~paweł
    (2013-11-07 11:10)
    Popatrzciena to chłodno. Tzw eksperci to, tamto. Na zdrowy rozum kupowanie teraz to lekkea niewiadoma. Coraz wiecej ludzi wyjeżdzą i to na stałe. Myślicie, że będą chcieli trzymać swoje domy w Polsce? Nie. Znam kilku co już sprzedali a kolejni się do tego przygotowują. Takie czasy a kupowanie w obecnej chwili to przesada.
  • ~max
    (2013-11-07 11:24)
    W 2013 r. ilość zgonów w Polsce będzie większa o 40 tys. od narodzin, do tego dojdzie 200 tys. fala emigracji .

    Ile kosztuje zamieszczenie bredni o zyskownych inwestycjach w mieszkania na wynajem ?
  • ~januszz
    (2013-11-07 12:10)
    Proszę popatrzeć na ogłoszenia na wynajem, ilu jest chętnych wynająć swoje mieszkanie a ilu jest szukających i wszystko będzie jasne.

Może zainteresować Cię też: