Budowlańcy uciekną z Polski. Branża w kryzysie

| Aktualizacja:

Szykuje się wielka fala emigracji. Ludzie uciekną z Polski, bo nie będą mogli znaleźć pracy w swym zawodzie. Eksperci ostrzegają, że lepiej na razie nie będzie.

wróć do artykułu
  • ~budowlaniec
    (2013-07-09 21:13)
    A dokąd mają uciekać? Chyba na drzewo.
  • ~cd
    (2013-07-09 11:43)
    LUDZIE NIE MAJĄ MIESZKAŃ I PRACY, NAJWIĘKSZY ID IO TA ROZPOCZĄŁBY BUDOWĘ MIESZKAŃ ZATRUDNIAJĄC TYSIĄCE OSÓB ZAMIAST WYPROWADZAC KAPITAŁY Z POLSKI. CZAS ROZLICZAĆ RZĄDZĄCYCH ZA ŁAJDACTWA I KRADZIEŻE GARNITURÓW.
  • ~LEKARZ
    (2013-07-09 10:26)
    JAK KACZOR DOSTANIE WLADZE DO MOZE BYC TAKI WARIANT, BEDZIE TRZEBA UKRAINCOW ZWOZIC BY BODAWAC TE JESUSY I MEGA KACZKI W KAZDYM MIESCE
  • ~antyMonia
    (2013-07-09 10:29)
    Tusk i jego banda, odpowiedzą za to niszczenie wszystkiego przed narodem. GW wyje o jakimś zagrożeniu wirtualnymi faszystami, a "nie widzi" prawdziwych niszczycieli "tego" kraju. Rżnie durnia.
  • ~realista
    (2013-07-09 10:58)
    W CHINACH ZA KORUPCJE KARA SMIERCI W POLSCE MEDALE ODZNACZENIA I AWANSE. POLITYKA MILOSCI I POSTEPU ZACZYNA ZNIWA. KOLEJNE MILIARDY ZUNII DO POlkniecia
  • ~oko
    (2013-07-09 11:19)
    Panie Tusk. Jak wysokie jest zadłużenie naszego kraju i ile w tym ma udział pański rząd?. Jeśli to prawda ze sięga 1 biliona złotych to kto poniesie za to odpowiedzialność?. Krytykujecie epokę Gierka ale odpowiedzcie na proste pytanie: jakie zakłady prywatyzował "nieomylny" guru polskiej ekonomii niejaki Balcerowicz?. Jakie nowe polskie zakłady pracy powstały w ciągu ostatnich 20 lat? Jakie perspektywy maja młodzi ludzie?. Proszę panie Tusk odpowiedzieć w swoim i całej PO imieniu.
  • ~szczaff
    (2013-07-09 11:26)
    Wiwat nam słońce Peru, ide na zupe szczawiową jem jak Stefan i mam uśmiech Stefana bo jestem pogodny
  • ~pol anka
    (2013-07-09 11:40)
    eksperci z grupy "Semafor" z uwagą przysłuchuja się ekspertom, którzy twierdzą że branża budowlana jest w zapaści. Z lekka bzdury gadają. W ostatnich latach budownictwo miało swój dobry okres, przypadł on na wielkie przedsięwzięcia drogowe i stadiony. Obecnie, środki finansowe są skromniejsze i pochodzą z krajowych zasabów. Sytuacja ze wszech miar właściwa. Może w końcu kilometr austrady przestanie kosztować 100 mln zł, a metr kwadratowy 10 tyś.
  • ~spiskowy
    (2013-07-09 11:57)
    taaa...miliardy z unii i miliardowe zadluzenie dalo pozory, ze to wszystko z naszej mundrosci i zaradnosci - zamiast koniuntury budowlanej same zapasci. To moze zdarzyc sie tylko nad wislom. Co zludnej nadzieji , ze zachod cus jeszcze wchlonie ? i bedzie znowu -wielka emigracja i nadzieja dla gupich ? no to mysle, ze czasy na zachodzie sie skonczyly -tam jest juz wszystko pobudowane. Od dawna.
  • ~sprostowanie
    (2013-07-09 10:19)
    Jak zwykle Der Dziennik POpelnil tutaj "malutka" POmylke. To nie kryzys wykancza branze budowlańa. To Tusk wylkancza! Tak jak wykonczyl polskie stocznie , polskie huty.
  • ~mm
    (2013-07-09 12:16)
    Juz nigdy nie bedzie lepiej w polskiej budowlance. Dlaczego? Bo zbiliza sie gigantyczny NIZ DEMOGRAFICZNY. W Polsce bedzie UJEMNY przyrost naturalny. Za dwadziescia lat bedzie nas mniej o pare ladnych milionow. Jesli doliczymy tych, ktorzy wyjada, to w 2030 roku Polakow bedzie jakies 25 milionow (dzis w Polsce mieszka najwyzej 35 milionow). Po co zatem budowac jakies mieszkania?! Dla kogo?!
  • ~witold wawa
    (2013-07-09 12:17)
    kiedys byly technika budowlane, szkoly przyzakladowe - to ksztalcilo naprawde fachowcow - takze w prl budowalo sie na lewo wille i kradlo na potege. Ale jak juz sie cos budowalo to przynajmniej na skaleczasu porzadnie. Dzisiaj tylko taniocha, najtansze surowce, najtansi ludzie -czyli ogolne dziadostwo. Kto chce tanio -je odpady z supermarketow, albo ma takie hobby szukania po smietnikach.

    Gdy Gierek stowrzyl panstwo przemyslowe, o duzym potencjalen ksztalcenia, technologii - dzsiejszy stan to cofak do poziomu kraju rolniczego, wtornego analfabetyzmu. Wystarczy wspomniec, ze poziomi matury z lat 70 -dzsiaj odpowiada wyksztalceniu profesorskiemu.
  • ~pol
    (2013-07-09 12:21)
    hurtem uciekają ! to koniec !
  • ~lot
    (2013-07-09 12:37)
    Przez kilka lat ci cudowni budowlańcy śmiali się z "frajerskich wykształciuchów" i studentów, a tera przyszła kryska na Matyska...
  • ~Aboj
    (2013-07-09 13:00)
    Matoły wybrały Matoła i matoł dziądzi.
  • ~STAN
    (2013-07-09 14:50)
    PEWIEN NIEMIECKI WYSOKI URZEDNIK POWIEDZIAŁ .TRZEBA W POLSCE ROZWALIC GOSPODARKE A POLACY N A R O B O T Y DO NIEMIEC BEDA PRZYJEDŻAC SAMI ...I BEDZIE TANIA SIŁA ROBOCZA ...
  • ~hartom
    (2013-08-13 11:57)
    W Polsce mało się buduje - nawet w nieruchomościach inwestycyjnych przestój. Sądzę, że wynika to z cen nieruchomości wtórnych. Skoro Jartom tak nisko wycenia magazyny, to po co firmy mają się zabierać za budowanie własnych nieruchomości od zera?
  • ~ja ja
    (2013-07-09 10:24)
    Za to "inżynierowie nadzoru" - zwłaszcza spapranych stadionów i spartolonych autostrad - mają się super! Ci z nominacji PO.
  • ~POmylony
    (2013-07-09 10:08)
    POlska w budowie!
    ...za granicą.
    Dziękujemy ci najukochańszy premierze świata, słoneczko ty nasze!
  • ~Teresa 2
    (2013-07-09 08:03)
    POmazaniec Rostovski wykończy każdą jedną branże !!!

Może zainteresować Cię też: